Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen főzeléket csinálnáto...

Ti milyen főzeléket csinálnátok 5 hónapos babának? Krumpli, répa? Vagy van még valami amit lehet már adni neki? És hogy készítitek ezeket a főzelékeket?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Cékla-krumpli, sütőtök-alma, s.répa-alma-krumpli, cukkini-jól szétfőzött rizs, brokkoli-rizs, passzírozott zöldborsó-krumpli, stb. A fantáziádra van bízva. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ha már többféle zöldséget eszik, ne tegyek bele édes gyümölcsöt, mert nem fogja megenni a zöldséget. Egyébként mindegyiket főzöm, turmixolom. Szintén orvosi tanácsra, ameddig még nem eszik húst, rakok bele egy pici tápszert, hogy több legyen benne a fehérje.
2014. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kombinálom, mint az első mióta már többmindent is bevezettem, az elején míg kevés volt a lehetőség nem nagyon ette, de egyre jobban ízlik neki minnél többmindent lehet beletenni. Vízben főzöm-párolom, és annyi vizet hagyok alatta, hogy jó állagú legyen turmixolás után, a krumpli alatt több kell, hogy maradjon, különben nagyon nyúlós lesz. Próbálkozni kell és pikk-pakk kitapasztalod.
2014. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 hónaposan még várj a brokkolival szerintem. Általában 7 hónapos korban szokták javasolni. A borsót kipróbálhatod, de nyomkodd át szűrűn, ahogy javasolták. A borsót is viszont később, 6-7 hónapos korban szokták elkezdeni adni. Nálunk a tök rizikófaktor. A hét hónapos kisfiam hasa még mindig fáj tőle rendesen. Mi öt hónaposan csak krumplit és répát adtunk neki. Céklát is próbálhatsz, elméletileg már lehet. Én annak a híve vagyok viszont, hogy egyszerre csak egy új íz legyen kipróbálva. Ha evett már krumplit és répát, akkor tegyél bele egy kis tököt mondjuk, de rögtön ne adj neki mindent egyszerre. :)
2014. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
spenót tojás sárgájával :)
2014. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem egyszerre gondoltam. Variációkat írtam. 1nap 1 új. Első voltam.
2014. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!