Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11-13 hónapos babád mennyit...

11-13 hónapos babád mennyit eszik? Konkrét értékekre, mennyiségre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

Vegyük azt az esetet, amikor elégedetten hátradőlsz, mondván most biztos jól lakott :)

Mennyit eszik egy étkezésre, leszámítva a földre és ruhára kerülő falatokat.

Ilyenre lennék kíváncsi pl.:

fél virsli + egy zsemle belseje

egy egész Jogobella joghurt

normál merőkanálnyi húsleves fél répával


Remélem érthetően írtam. Tudom, hogy ilyenkor már nem méri senki a grammokat, ezért kérnék ehhez hasonló példákat!

Köszönöm!



#étkezés #baba étrend #ételek mennyisége
2014. nov. 28. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Fél répa? Egy virsli?

Lányom már kezdetektől fogva többet evett mint kellett volna. Először 3 virslit megevett de azt viszavettem 2 re az is elég neki. Egy nagy merőkanálnyi leves 2 3 répa +hús. Amikor csirkecombot sütök egy felsőrészt megeszik egyedül.

1 szelet kenyér.

De van mikor pár falatot eszik csak. Ez változó.

2014. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

12 hónapos kislányom reggeli szopi után megeszik még kb. 1 kifli belét (van hogy vajjal), 1 szelet sonkát, van hogy még egy babapiskótát is (amíg elkészülök azt rágcsálja).

Tízóraira 1 banán, vagy 1 barack, vagy 3 szilva stb. tejpéppel, vagy túróval, ezt 1-2 alkalommal megmértem 170-180 g körül van.

Ebédre még külön főztem neki eddig, most kezdem neki adogatni a saját kajánkat, ezt ki szoktam mérni, 200-220 g körül eszik meg. A te leveses példádnál maradva 2 répát, fél krumplit, kis karfiolt, zöldséget török össze egy kis lével, hússal. Tehát inkább a sűrejét eszi még. Bár mostanában erre fújol, nem tudom miért.

Uzsonnára (már inkább vacsora a napirendünk miatt) változó mit kap. Egy Jogobella kevés neki, ezt szoktam tejpéppel dúsítani, vagy kap mellé valami gyümölcsöt vagy kiflit még, vagy most nagyon szereti a sütőtököt, abból 2 vastagabb szeletet megeszik, ha vékony, akár 4-et is. Van hogy csak egy kis tejpépet keverek be gyümivel, ha kapkodósabb a nap, de van, hogy az ebéd maradékát kapja. Ezeket is lemértem már néha, 170-180 g. Még erre jó fél/1 óra múlva cicizik kicsit.

Este meg elalvás előtt még újra cicizik.

Ezeken kívül kb. 4-6 dl teát iszik meg a nap folyamán, de szerintem még többet is meginna, ha folyton teletölteném az üvegét.

10 kg egyébként.

2014. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

12 honapos kisfiu

10,5 kg


Ebredeskor: cici (keves a tejem mar)

Reggeli: 2 pici szelet hazi kenyer vajkremmel/majkremmel

Tizorai: gyumolcspep 3 detki keksszel / vagy egy doboz joghurt / vagy gyumi turoval ( a joghurt fix sulyu, ha gyumi akkor kb 150-200g az extraval egyutt)

Ebed: foetel amiben van 30-40g husi, zoldseg, es "koret" (rizs, teszta, koles stb) 220-250g osszesen

Uzsi: ugyanaz mint tizoraira, de egy nap nem ugyanazt kapja, delelott ilyet, delutan olyat.

Vacsi: u.a. Mint az ebed csak husi nelkul. Gyumolcs rizs, "vizbegriz", fozi, majkremes kenyer... 200-220g

Lefekveskor cici (alig tej, inkabb csak cumi)


+ 3-6 dl folyadek naponta (vizzel felhigitott kompotle, vagy frissen facsart narancs boven felhigitva - tea nem kell neki)


Ket eves kozott ha nyugos akkor kolesgolyot szoktam neki "jatszani" adni. Felugyelni kell, hogy ne menjen felre, mert moho. De ezert odaig van!

2014. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!