Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket kell rendszeresen adni...

Miket kell rendszeresen adni a babának enni hosszabb távon? Pl olvastam heti egyszer hal, napi egyszer hús, kéthetente máj? Valaki összefoglalná?

Figyelt kérdés

mondtak olyat is, elég ha mondjuk megnézem egy bölcsi menüjét

még most vagyunk bevezetés alatt - 7 hónapos

csak nem egészen tudom hogyan kell táplálni, mármint miket "kötelező" adni rendszeresen, mindig, soha nem kihagyva egy napon, vagy héten


tejtermék, glutén is minden nap?


2014. dec. 5. 13:41
 1/5 A kérdező kommentje:
*mármint ha már a tejtermékek és tsai(tojás) is be vannak vezetve
2014. dec. 5. 13:41
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Én soha nem figyeltem ilyet.

Elmondtam a védőnőnek, hogy etetem, azt mondta így jó.


De a napi hús azért elég sűrű. Nekem azt mondta a védőnő, hogy 2-3 naponta is "elég". Én sem eszem mindennap.

Halat egyáltalán, úgyhogy kb havonta kap a fiam, amikor az apja csinál neki. Máj szintén.


Szóval én úgy etetem, ahogy én is eszek. Csak sokkal több gyümölcsöt, és joghurtot adok neki. (uzsira azt kap, amit ugye én nem eszek)

1,5 éves

2014. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én anno azt tanultam, hogy minden fő étkezésnek,- tehát reggeli, ebéd vacsora- kell állati fehérjét tartalmaznia. Ez az ő esetükben a tápszer, vagy a hús. A doktornénink is ezt mondta. Vagy hússal, vagy tápszerrel kell csinálni a főzeléket.

Tejalapúnak kb. 500ml-nek kell lennie, de ebben minden tejtermék benne van.

Glutént nem mindig adok de egy idő után úgysem lehet kikerülni.

2014. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi


és mennyi glutént adsz egy alkalomal?

2014. dec. 5. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Gabonapépet kap tízóraira gyümölccsel, vagy uzsira kekszes tejpépet. Este szokott velünk kenyérfalatkákat csócsálni. Ezt már 2 hónapja így csinálom. Most raktam a főzelékébe pici rántást is. 9 hónapos.
2014. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!