Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti bele erőltetitek a gyermekb...

Ti bele erőltetitek a gyermekbe az ételt?

Figyelt kérdés
Hogy ha nem ízlik vagy épp újdonság és öklendezik tőle,akkor is meg kell ennie? Egyik ismerősöm ma mesélte,hogy a gyerekeinek akkor is meg kellett enniük az ételt,ha akarták ha nem. Ha öklendeztek akkor is valamennyit,mert rászólt,hogy ne játsza meg magát, egye meg. Vagy elmehet éhesen az asztaltól, nem adott mást enni neki.m Én személy szerint ezt borzasztónak találom. Belém egyszer erőltettek kiskoromban ételt, akkor rosszul lettem és azt azóta sem bírom megenni. A gyerekeimbe nem erőltetek semmit!! Ti????? Köszi,ha írtok..

2014. dec. 7. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, soha!
2014. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Áááá én sem erőltetek bele semmit.

Akkor vagy megutálja azt az ételt vagy az egész evést.

Eszik ha akar. Éhen nem halnak. :)

2014. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőltetem, de nem is kapnak mást. Minden ebédre van egy leves és egy második. Ha az egyik csak levest eszik a másik meg csak üres rizst magában, akkor azt eszik. Ha alig eszik belőle, akkor meg majd eszik többet uzsonnára. Sose főzök úgy, hogy valamelyik gyerek se a levest, se a másodikat ne szeresse.
2014. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy még csak másfél éves lesz a fiunk, de nem erőltettünk soha semmit, és nem is fogom. Bár tény, hogy nem kínálom meg hatfélével. Ha valami nem ízlik, még egy étellel próbálkozom, ha azt sem eszi, akkor mehet játszani, nem görcsölök ezen. Nálunk nincs harc az evéssel, annyit eszik, amennyit szeretne.

Én nagyon válogatós vagyok, pedig 6 éves koromig mindent megettem úgy, hogy nem erőltették. Azóta meg nem, egyszerűen finnyás vagyok, nem tudom miért.

2014. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, eszembe se jutna. Mikor nagyobb voltam mindig meg kellett ennem vmennyi borsófőzeléket mert nem kaptam mást és ennem kellett azóta is felnőttként utálom.

10 hónapos a kislányom nagyon nehezen haladunk az ételekkel de sosem erőszakolom, ha nem akkor kap tápszert. Vagy épp mondjuk rá egy fél órára van h megpróbálom akkor meg megeszi. Nem csinálok belőle problémat. Szép lassan majd átszokik na meg majd ha az a dolgot eszi amit mi biztos h fog enni, most is enné de én nem vagyok vmi jó szakács, sokszor elsózom, fűszerezem ami nekünk még oké de őt nem szeretném ennyire sós ételekkel etetni. Amit neki csinálok azt csak nagyon óvazosan sózom.


Sajnálom azokat a gyerekeket :(

2014. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

nálam az a szabály h 3 kanállal kell enni belőle

olyan nincs h ránéz és eltolja a tányért

ez bejött :-)

ha hajlandó megenni azt a 3 kanállal akkor felállhat és elmehet - de ált rájön h finom és h ö túlkép éhes :-)

még az elején rászoktattam őket

ma már nincs gond vele

2014. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 kanál a szabály, hogy meg kell kóstolni. Ha újdonságot főzök, akkor általában van a konyhában vmi tartalék, amit biztosan megesznek (2,5 és 5 évesek). A kicsi mindenevő, a nagynak meg ő hozza meg az étvágyát. Általában nem is főzök olyat, amit nem szeretnek, inkább 2 félét.
2014. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én sem erőltetem a fiamba.


viszont! nem attól fogja megutálni az evést... engem soha nem tömtek semmivel a szüleim, mindent rám hagytak. hát ennyire válogatás, keveset evő embert az ismerőseim kb soha nem láttak mint én. olyan kevés tipusú ételt eszek meg, hogy kb egy hét alatt elfogy a lehetőségek száma. néha arra gondolok, hogy ha többet belém erőszakoltak volna a szüleim, vagy nem hagyták volna hogy ilyen keveset egyek és válogassak akkor több mindent megennék. de ez már sohasem derül ki.

2014. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*válogatós
2014. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!