Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adhatok már neki enni...

Mit adhatok már neki enni hozzátáplálás alatt értve? Adhatok neki üveges bébiételt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 honapos mult 1-èn. 6450 gramm s az utolso egy honapban csak 42 dkg-ot hizott. Vèdőnő mondta h probáljuk ki a tejpèpet. Nestlès tejpèpet adott. Na ez a fiamnak nagyon nem jött be.

Amugy lehet látnj rajta h már enne mást mert mindent a szájába vesz s nyalogatja. Pl almát mandarint narancsot.



2014. dec. 10. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki almát, őszibarackot, sütőtököt, krumplit. Lehet üvegeset is.

Azt viszont jobb, ha tudod, hogy ezekben kevesebb a kalória, mint a tápszerben, vagy az anyatejben. Ha elkezded a hozzátáplálást valószínűleg még annyit sem fog hízni, mint most, főleg ha kiváltasz étkezést.

2014. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ilyen pici korban én is inkább tejpéppel, tápszerrel próbálkoznék... de ha találsz olyan bébi ételt ami 4 hónapos kortól van, azt biztos adhatsz neki, gondolom nem írnák rá különben...


mandarint, narancsot tudtommal nem nagyon javasolják mert allergizál, azt biztos nem adnék neki, déli gyümölcsöt eleve nem, hiszen ki tudja mivel kezelik hogy a szállítás során ne romoljon meg...

2014. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 42dkg nem olyan kevés. Először csak kóstoltatni szabad, 1-2 kanállal, ha nem okoz gondot, akkor mehet több, és egyszerre csak 1 újat kapjon! Általában almával szoktak kezdeni, de lehet barackkal is. Bébiételt is vehetsz, de egyelőre olyat, amiben egyféle gyümi, vagy zöldség van. Mandarint, narancsot még ne! Először úgy tűnhet, hogy semmi nem ízlik neki, de nem biztos, csak az újdonságra fintorogva reagálnak. Türelmesnek kell lenni, semmit nem erőltetni!
2014. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem 5 hónaposan már óránként kellet szoptatnom mert nem lakott jól a fiam, kaptunk tejpépet de nem nagyon tetszett neki azt mondta a védőnő hogy adhatok üvegest mindent ami a korának megfelelő.

a tejpépbe pedig szoktam keverni neki gyümölcsöt ami üveges pép.pl. (hamenek alma-őszi meg ezek)

na így már jóízűen eszi.

2014. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2 oránkènt eszik amugy.
2014. dec. 10. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
én sinlac-ot adok. Ezt keverem gyümölcsökkel. A doki felírja, úgy olcsóbb.
2014. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi is sinlacot kaptunk. Össze lehet keverni az üveges bèbikajàt a sinlac pèppel? Pl alma sárgabarack bèbiètel pluss a sinlac persze mèrtèkkel.
2014. dec. 12. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, úgy laktatóbb.
2014. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6os vagyok, persze keverd, bár én mostanában úgy csinálom, hogy egy almát és őszibarackot az aprítóba pici szentkirályi ásványvízzel pépesítem, és ezzel keverem össze. Lényegesen olcsóbb. :)
2014. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!