Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hibiszkuszos teától lehetséges...

Hibiszkuszos teától lehetséges hasmenés?

Figyelt kérdés

Pár napja új teát iszik a kislányom. Hipp alma csipkebogyóval és hibiszkusszal.

Második napja hasmenésszerű a széklete. Egyelőre napjában egyszer. Most olvasom, hogy a hibiszkusznak enyhe hashajtó hatása is van/lehet. Nem tudom, milyen arányban van a teában, elképzelhetőnek tartjátok, hogy ez okozza a híg székletet? Járt már valaki így hibiszkuszos teától?



2014. dec. 11. 12:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy 12 hónapos kortól adható, mi pedig betöltöttük a 14 és fél hónapot.
2014. dec. 11. 12:45
 2/4 anonim ***** válasza:
A csipkebogyó is hashajtó hatású. Lányomnak csipkebogyó teától lett hasmenése.
2014. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csipkebogyót már ivott korábban is rendszeresen. Sőt, újszülöttként a kórházban is azt adtak neki. Viszont most olvasom a dobozon, hogy kamilla is van a teában. Lehet, hogy az a ludas. Aggódom, mert soha nem volt még hasmenése. Remélem, ha leállunk a teával, helyrejön a pocikája.
2014. dec. 11. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem érdemes ilyen kevert teákat adni babáknak, mert sok összetevője van, amire érzékeny lehet a baba. Jobb, ha Te főzöl neki pl. gyümölcsteát (gyümölcsből készültet) vagy csipkebogyót, ha azt bírja, hársfa és citromfű teát is kaphat.
2014. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!