Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy baj ha a fél évesem...

Nagy baj ha a fél évesem minden nap megiszik 1-2 dl cukros teát?

Figyelt kérdés

Szopizik, eddig egy etkezest.valtottunk ki, de szinte minden fogja a hasát, kb 800 ml korul szopizik, így szüksége is van a napi 1-2 dlre, gondolom azert is szorul a kaki neki. na de nem hajlando sem ures teat, sem vizet inni, gyumolcsbol meg ugye még csak almát ihat, de az szintén székletfogó.

ma próbaképp kapott cukros kamilla teát (100 mlhez egy mokkas kanalnyi cukrot) be is nyelte mind es utana nagyon jo izut aludt pedig hetek ota szivunk az alvassal...jót tettem neki, baj lenne ha ezt kapna minden nap? vajon mikor fogja elfogadni a vizet? ti, akiknek szinten nem issza a sima vizet, mit.adtok neki?


2015. jan. 18. 14:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A teát azért itta meg, mert ízlett neki, mert édes volt. Nem csak azért iszik egy baba és egy felnőtt.sem, mert szomjas, azért is ihat, mert ízlik neki. Vagy te nem vagy úgy, hogy nem vagy igazán szomjas, de megiszol egy pohár gyümölcslevet, colat, tejet, kakaót, mert ízlik?
2015. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
de igen :) de akkor mit kene tennem..ne adjak pluszba folyadekot es hagyjam hogy szekrekedese legyen allandoan es 5-szor keljen ejszaka? muszaj folyadekot innia ha mar nem csak szopizik. foleg ha nem alszunk mert szekrekedese van akkor a tejem is megcsappan.
2015. jan. 18. 15:14
 13/23 anonim ***** válasza:

nem, kamillát nem ihat minden nap, azt mondják max. havi 3x szabad kamilla teát inni felnőtteknek, akkor babáknak főleg :) hosszú távon úgy kiszárítja a beleit, hogy amiatt nem fog tudni kakilni.

a cukor meg persze hogy nem jó :) egyébként a kamilla tea is csak a cukor miatt hashajtó a cukor felel az erjedésért, nélküle a kamilla székletfogó!


és nem, a baba barack lé, ami 100%-os, az nem tartalmaz hozzáadott cukrot. amit ír cukortartam az a gyümölcscukor, ugyanis minden gyümölcs cukor és víz... :)

de azért tegyünk különbséget a természetes gyümölcs cukor és a finomított cukor között.

nyugodtan adhatsz neki baracklevet, azt is kóstoltasd persze. első nap picit teszel az üvegébe és felhúzod vízzel. második nap többet és persze vízből is többet tegyél, hogy azt szokja meg. 1/3-2/3 arányban ajánlják a 100%os gyümölcslevek hígítását

2015. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én a minap a megmaradt gyümölcspépet felhígítottam forralt vízzel, ízlett neki.
2015. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
De ne túl sokat, mert majd pofára esik, mint a részeg motoros a Dunakanyarban... az enyém is így járt egyszer.
2015. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
ok, köszi a tippet mindenkinek.
2015. jan. 18. 15:38
 17/23 anonim ***** válasza:
53%

Ha most hozzászokik a cukros teához, akkor sose fog inni vizet. Itt lehet nagyon elrontani! 2 évesnek meg végképp nem fogod tudni megmagyarázni, hogy víz van, ha a cukros teát szokta meg. Brutális dackorszakban inkább nem fog inni napokig. Meg az idegeidre fog menni a hisztivel.


Fagyasztott barackot vegyél, ha nincs a fagyóban és azt turmixold, hígísd. Egyébként a szorulás okára rá kell jönni, nálunk tejallergiától szorult az anyatejes gyerekem, így el kellett hagynom a tejet és tejtermékeket. Barack, meggy, kis szilva, fagyasztottból tudsz neki csinálni ivólevet. Mi eleibe a sav miatt nem adtunk neki almát.

De ha hozzászokik a cukros teához, akkor előbb utóbb nem csak az ivással, hanem az étkezéssel is gondod lesz, mert az édeset szokja meg.

2015. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 piroska és a farkas ***** válasza:
Narancsot facsarj neki, kiskanállal is adhatod a levét. ne sokat, csak mértékkel.
2015. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam utálta a vizet,de a Pickwick gyerek teát imádta,és tápszeres volt. Most se iszik túl sokat,néha úgy kell beleerőltetni. Most van egy fél éves lányom,aki 1 hónapos kora óta tápszeres,és a nagy melegben se volt hajlandó vizet inni. A mai napig nem iszik se vizet,se teát,se gyümileveket,csak a tápszert. Mivel a fiam miatt gasztrón voltunk múlt héten rá kérdeztem,hogy nem-e baj,hogy nem iszik csak tápszert. Ott nekem azt mondták,hogy amíg pisil rendesen,addig ne aggódjak,akkor kezdjem az aggódást,ha nincs pisi a pelusban. Nálunk egyszer volt az eddig,hogy ivott 3-4 korty teát,utána ki is hányta az egészet
2015. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
tej allergiaja biztos nincs mert anyatejes, es eddig nem volt gond. amiota hozzataplalast megkezdtem, azota megyeget nehezen a kaki. nem is csodalom hisz jo reszt az osszes kezdo zoldseg gyumi szekletfogo. de szerintem megszunne a szorulas ha inna valamit mert a minap mikor meg nem tudta h nem akar vizet inni, belekortyolt parat aztan még aznap szépet is kakilt. csak azota nem iszik es megint szorul. de meggyoztetek majd probalkozom massal
2015. jan. 18. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!