Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7. hónap végén nem evett...

7. hónap végén nem evett betegség miatt csak tápszert cumisüvegből és nem akar visszaállni kanalasan ételfogyasztásra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

korának megfelelően már bevezettem a gyümölcsöket, zöldségeket, gabonát, kicsi húst, bébiételekben levő olajat, volt má, hogy egész üveggel megevett, tejpép esetén még sikongatott is örömében, élvezte az ízeket, az evést, habár almával elkezdve keserves napokkal indul, mert nem akarta az első kanalakat elfogadni, már kétségbeestem, de hamarabb túlléptünk rajta, mint gondoltam.

jött ez a fránya influenza rokonnak az óvodás gyerekétől, még láz, hörgőgyulladás, később asztmaszerű fulladás is lett belőle.

ennek 16. napja, hogy csak tápszert fogad el, azt sem issza meg mindig, már kb 1 kg minuszban van, kevesebb súlyú most 8 hónaposan, mint a 7. hónap elején.


ma nagy ésszel eljutottam addig, amit orvos határozottan nem javasol, de már nem bírtam ki, hogy bébiételt felhígitok vízzel és cumisüvegből etetem, úgy bezzeg nagy örömmel megissza.

de kanál esetén nagy sírás rívás, néha utánzom őt viccesen, akkor neki áll nevetni, de erőtetni meg nem lenne szabad ugye..


mai nap annyit elértem, hogy magamnak csináltam banánturmixot persze tejjel, de ahogy ittam a pohárból tátotta a száá, hogy de ő is, adtam így neki, de szinte csak a szájára kenve, kóstoltatás címen. tej tudom csak minimum 1 évtől vezethető be.


meg pl adok babkekszet a kezébe, megkóstolja, de eldobja (mert persze nemhogy ennie kellene már, de valami rágásimitilást is ki kellene már hozni belőle..6 foga is van)de amit nem szabad , pl. jóreggelt keksz, azután kapkod,ízleli..


remélem lesz pár ötlet, tanács


2015. jan. 18. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon rossz ötlet hogy cumisuvegbol eszi a pépesítettem ételt...

Egyébként egyszerűen nem adsz neki tàpszert hanem csak kanalasat, ha kell 20 percenként is meg kínálod, éhes lesz megeszi lehet higy a 6. Próbálkozásra de meg fogja enni. Tudom mert ezen átmentem az en lányommal is... Aki most 14 honapos. Ezt próbáld meg. :) sok sikert és kitartást. Nekem ez bevált :)

2015. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*pépesített

* kanalast

*hogy

Bocsánat késő van mar , nem azt írom amit szeretnek :)

2015. jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah es igen, en sokszor ugy etetem a lányomat higy eltereltem a figyelmet. Pl be raktam a TV-n a kerek mesét mert imádja , annyira nézte higy addig vígan bekanalaztam neki azt az ételt amit amugy nem szeret :) vagy az apja bohockodik neki, vagy a kutya ugat azt nagyon szereti :) ilyesmi ez mind segített amikor nehezen akart enni.
2015. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és * "megkínálod" csak a ráadás miatt :D


ok, holnap megpróbálom, hogy kínálás után nem kap tápszert. ha sír, megint előjön a kanál..utána megint.

2015. jan. 19. 01:05
 5/8 A kérdező kommentje:

ja és a mese, tényleg. el is felejtettem, anno én is nézettem vele.


köszi

2015. jan. 19. 01:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen :D tudom hogy sok hiba volt, meg ékezet. Csak gyorsan írtam :)

Igy van nem kell neki adni tàpszert csak kanalast.

2015. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

bejött a mese :)

3 kanalat még zárt szájon préseltem át, de 4-re már kinyitotta :)

2015. jan. 19. 11:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Király :) ügyes vagy ! :)
2015. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!