Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislányom elmúlt 1 éves! Ihat...

Kislányom elmúlt 1 éves! Ihat már kakaót? És meddig kell forralni neki a vizet?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3-án lesz 1 éves a lányom, de a védőnő már áment mondott a csapvízre, így már nem is forralom neki a vizet (tápos csibe).

Kakaót a nagyobbiknak is 1,5 évesen adtam először, így a kicsinél sem lesz másképpen.


Én a tejitalba kevertem kakaóport egyébként.

2015. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyerekorvost vagy védőnőt kérdezz meg, hogy milyen minőségű a víz. Nálunk már fél éves kortól rábólintottak.

Kakaót én nem adnék neki, vagyis tehéntejet nem. Lehet kapni Nestlé tejital ízesítőt vaníliásat meg kakaósat, az én lányom meg a banános tejitalt itta.

2015. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 éves korig kell forralni a vizet, utána már nem. Nyugodtan ihat kakaót, ha tejitalba kevered. Tehéntej 2 éves korig nem ajánlott.
2015. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kakaóban drog van (teobromin), én nem adnék belőle gyereknek. Ráadásul magában baromi keserű, vagyis cukorral kell édesíteni, ami szintén addiktív, és a figyelemzavar (ADD) kialakulását elősegíti.
2015. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, minden növény tartalmaz drogot, de nem feltétlenül negatív értelemben. Nem feltétlenül azt jelenti, hogy káros anyagot tartalmaz. Ha már itt tartunk a theobrominum az emberi szervezetre ártalmatlan! Nagyobb mennyiségben vizelethajtó hatású lehet,illetve élénkít. De attól, hogy 2 kanállal tesznek az italába, nem lesz semmi baja. A cukorról meg csak annyit, hogy EGYES eseteket ESETLEG összefüggésbe lehet hozni a figyelemzavarral, de kontroll csoportos vizsgálattal sem!!! tudtak egyértelműen azt bizonyítani, hogy a cukor miatt van.
2015. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A nest kakao az gyenge es keveset hasznalj abbol is mert a kakao szekrekedest okozhat, de ilyen kicsinek igazan nem fontos a kakao helyette inkabb teaztasd.
2015. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!