Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Céklát tényleg csak bébiételbe...

Céklát tényleg csak bébiételben vagy bioboltból?

Figyelt kérdés

A védőnőnk nagyon határozottan azt mondta, hogy céklát ne kezdjek el otthon főzőcskézni a fiamnak, mert mivel gyökérzöldség ezért a vegyszerek jobban beszívódhatnak és volt már baba aki emiatt kórházba került. Most a neten is olvastam egy hasonló véleményt, hogy csak és kizárólag bio zöldségesnél vegyek céklát mert veszélyes.

Na most a környékünkön nincs bio zöldséges, a bébiételekben meg marhahússal találtam csak párosítva, és én eleinte nem azzal szeretném adni.

Ti otthon nekiálltatok sima zöldségestől vett céklát főzni a babátoknak? Engem most jól beparáztattak ezzel, pedig olyan egészséges a cékla és úgy bevezetném már (8 hónapos lesz vasárnap).


2015. jan. 23. 12:23
1 2
 11/16 sandrachnologic ***** válasza:

Nem szoltam le, mert én is odafigyeltem, de azert nagyon sok a remisztgetes, urban legend, amivel csak terhelik az amúgyis aggódó, kétségbeesett anyukakat. Mi is ha tehettunk vettünk biot, veszünk a mai napig is, ha epp olyan helyen járunk, de ha nem akkor azert nem rólunk a kardunkba. Egyebkent meg hiaba figyel az ember az első evben oda, ha utana meg minden szemetet osszeeszik majd a gyerek. Most nem a heti vagy havi 1 turorudira gondolok, hanem arra ami a kozetkeztetesben megy.


Olyan szülő ia van, aki csak bio bebitelt ad, mert csak abban bízik meg, hat én nem nézem meg szólom le őket sem, meg azt se aki a sarki zodlsegesnel vásárol. Kaptam mae én is lenezo pillantást a villamoson a bio tönköly ropiert, pedig csak muszájból vesszük aut, mert a gyerek tej-tojas-szoja allergiás, es csak az az egy, amiben nincs...

2015. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én sem mertem neki céklát adni még / 7,5 hós/. Sárgarépát, zöldséget is csak üveges bébiételt. Céklát szintén csak a marhahúsosat találtam, úgyhogy inkább várok a cékla bevezetésével addig amíg azt megeheti. Krumplit is csak azt, ami a nagybátyám kertjében termett ill. üvegeset.
2015. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, a répára is ugyanezt mondta a védőnőm abbol is csak üvegeset adtam neki eddig. Hát nem tudom. Lehet körülnézek a bio házhozszállítósok között. Lehet átvernek de legalább megpróbáltam mindent megtenni, vagy nem tudom..
2015. jan. 24. 09:26
 14/16 anonim ***** válasza:

ezt: [link]

sehogy nem tudod kikerülni, csak ha magadnak termelsz kis mennyiségben és szépséghibás (rágott) zöldséget, gyümölcsöt.

Nálunk a céklát csak a pocok rágta meg, növényvédelem nélkül is gyönyörűen megnő és finom. A répa szintén. A barack már nem, már a virágzástól kezelni kell és végig, az almát sem árt, ha nem szereted a kukacos meggyet, cseresznyét, szilvát stb. mindet kell kezelni. Levéltetvek is ellepik legalább egyszer egy évben a fákat, ha termést akarsz rajta, permetezni kell, a krumpli is hasonló, a paradicsom is. Ha nem akarod, hogy lerohadjon mielőtt beérne, kezelni kell (vagy vállalni, hogy nem lesz azévben termés és vehetsz boltit).

Nem tudod kikerülni, ha már te megetted, a tejjel a babád is stb.

Amúgy főzőlevet leöntve, sütve sok maradék anyag lebomlik, kiázik. De lehet parázni ettől, csak nem a cékla lesz a probléma.

2015. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
és egyébként a növényvédelem mind olyan, hogy senki nem szórja rá a pénzt ok nélkül. Akkor szokták kezelni a növényeket a durvább dolgokkal, ha jelentkezik, hogy elviheti a termést. A nagyüzemek lehet, de a kistermelők biztosan nem esnek neki ok nélkül. Nem olcsó és haszonnal szeretik a terméket eladni, de a kukacosat gondolom visszateszed/visszaviszed felháborodva te is.
2015. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

és azt még kihagytam, hogy a bébiételekben az van ellenőrizve, hogy az egyes anyagok nem lépik túl a megengedett határértékeket. Tehát abban is benne vannak. Amikro visszahívják az egyes termékeket, akkor a megengedett értéket meghaladó mennyiséget találnak. Megnyugtató, hogy ellenőrzik és hogy rá van írva, hogy bio.

Nyugodtan adhatsz alkalmanként céklát nem bébiételben is. A védőnőd és az orvosod gondolom nem őstermelői tevékenységgel foglalkozik, különben nem emelte volna ki a gyökérzöldségeket. Én őszibarackot nem adok a babámnak egyébként. Azt csak ellenőrzött bébiételben kap.

2015. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!