Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az baj ha nem követem pontról...

Az baj ha nem követem pontról pontra a védőnő általi táblázatot?

Figyelt kérdés
Igaz eddig is elrugaszkodtam tőle, mert az őszibarack helyett sütőtököt adtam a fiamnak ma. de azt szeretném máshogy csinálni hogy a védőnői táblázatban már múlthéten az ebédet ki kellett volna váltani, de eddig kapott répát-almát-krumplit és most kóstolja a sütőtököt. és eddig hiába evett meg nagyobb adagot, kb 150ml-t plusz evett 100ml tápszert is, ma is alig 2.5 óra múlva éhes volt. arra gondoltam hogy a tízórait váltanám ki előbb, utána amikor már kap húst, vagy tojás nélküli tésztát, azzal csak laktatóbb lenne nem? vagy ti mivel váltottátok ki az ebédet?
2015. jan. 27. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

hol van az leírva, hogy ki kell váltani? :) az egy támpont. ráadásul nem is ételek bevezetési sorrend van, hanem hogy melyik hónapban mit kaphat. ez nem azt jelenti, hogy akkor kell kapnia, hanem azt, hogy azokat korábban nem kaphatja :)

egyébként a szilárd ételek nem úgy szívódnak fel mint a tej. akkor van kiváltva ha nem kér utána tejet. pl. a gyümölcs 11,5 óra...

2015. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Én sem követtem pontosan ahogy le van írva.Inkább úgy fogalmaznék, hogy az ételeket tartottam be, hogy melyik hónapban mit lehet adni. Én 6 hósan kezdtem hozzátáplálni. Én úgy csináltam, hogy először adtam a gyümölcsöket tízóraira, majd amikor végeztem az adott gyümikkel, párhuzamosan adtam a zöldségeket ebédre. így 7 hós korára kiváltottuk a tízórait, 8 hóra az ebédet. Ezek után adtam neki uzsira is enni mást a tejen kívül.Az uzsonnát így 9 hóra váltottuk ki. Az ő ütemében haladtunk, nem siettünk. Remélem érthetően írtam le. A zöldségekhez már adtam az elejétől egy kis pipi mellét.
2015. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, persze, értem. :)
2015. jan. 28. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!