Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudnatok mondani olyan eteleke...

Tudnatok mondani olyan eteleket, elelmiszereket amik meg nyomokban sem tartalmaznak tejet?

Figyelt kérdés

Tejallergia gyanus a lanyom,es alig talalok elelmiszert ami meg csak nyomokban sem tartalmaz tejet.

Persze mindent olvasok ,de igy celiranyosabban tudnek vasarolni.

Barmi johet,felvagottak,virsli,mirelit fasirtok,nassolni valok....koszi



2015. márc. 8. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyi idős. Egyébként főzz, ne kész ételeket vásárolj neki.

Ha felvágottat akarsz neki adni, akkor javaslom a hentest és ott vegyél neki füstölt karajt. Hajszál vékonyan szeletelve a legeslegjobb felvágott.

Mirelit ételek helyett készítsd el te és fagyaszd le.

Főzz úgy, mint amikor még nem vezetted be a tejet.

Használj zabtejet, rizstejet.

2015. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

bemész a henteshez majd a zöldségeshez. minden tejmentes... :)

főzzél, egyébként se szabadna gyereknek (felnőttnek sem!) mirelit fasírtot ennie :/ nem véletlenül van ezekben mindenből nyomokban, mű szarok...

2015. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felvágottat Aldi, Lidl-ben veszek. Pick, Orsi termékeket szoktam. Persze olvasd el mit tartalmaz. Piacon veszek kolbászt, mangalicát, sonkát.

Liga margarinnal sütök, rizs tejet néha sojat használok.

Ha tej allergiás kerüld a citrus féleket, olajos magvakat és heti 1 banán ehető. Ét csokit ami nyomokban tartalmazhat! azt mondta a doki ehet vagy bármi ami nyomokban tartalmazhat. Holland kakaóport használok. Ha nem sütök Zaher tortát veszek Neki.

2015. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nasi burgonya szirom, gumi cukor, kukac, alma szirom, akár étcsokoládéval, pez cukor, étcsokoládé, a legjobb minőségű.
2015. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fosfovi keksz
2015. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kométának vannak tej, szója, gluténmentes felvágottai, és virslije is. De inkább csak vákumcsomagoltat vegyél, mert a boltos simán leszeli a trappista sajtot is ugyanazon a gépen mielőtt leszeli neked a szalámit rajta. Nassolni való mondjuk a puffasztott kukorica, vagy marcipán (Azt Lidlben szoktam venni, tömböt, azzal díszítettem a szülinapi tortáját is, csak beételszinezőztem), vagy gesztenyemassza, gyümölcsök. Én lekváros kenyeret is szoktam neki adni (saját készítésűt, és a mézet is megkóstolta tegnap). Süss neki tejmentes sütit, többnyire az eredeti receptben minden tejeset ki lehet pótolni valami mással.


Én mondjuk meg szoktam venni olyan dolgot is, ami nyomokban tartalmazhat, pl étcsokit, viszont abból olyat veszek, amiben nincs szójalecitin. Mondjuk ilyet nem szokott magában enni, csak süti krémjébe kellett.


Fasirtot saját magam készítek, a mirelit húskésztményeknek többnyire nagyon rossz íze van, el tudom képzelni mi van benne.


Vigyázz a bolti zsemlemorzsával is, mert nem biztos hogy csak vizes zsemlét darálnak bele, lehet benne tejes kifli is. Én pont emiatt csak lisztbe meg tojásba forgatom a dolgokat, egyszerűbb is. A párom pékségben dolgozik, és onnan hordta mindig is a morzsát nekem, én most emiatt nem fogok kenyeret szárogatni meg darálgatni az biztos, legalábbis egyenlőre, majd meglátjuk hogy alakul a terhelés :) Én még reménykedek, hogy csak tejcukorérzékeny.

2015. márc. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Főzés, főzés, főzés.


Nálunk nem csak gyanú volt, véres hasmenése volt a tejtermékektől, három éves majdnem, és most nőtte ki.


Addig rizstejjel főztünk, másféléves kora után mandulatejjel, kókusztejjel, mogyorótejjel is, ezeknek a termékeknek van tejszín változata is. Mindent én készítettem, a bölcsibe is házi péksütiket vittem. Nehéz, de megszokható. Sok receptet találsz a neten.

2015. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!