Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan élelmiszereket...

Tudnátok olyan élelmiszereket mondani, amelyek (amellett, hogy elérhető árúak és könnyen beszerezhetőek) lúgosítanak, antioxidáns hatásúak, jó hatással vannak az anyagcserére?

Figyelt kérdés

Életmódváltás előtt állok (ha nem akarok idő előtt elpatkolni), és tanácsokat várok. Sokat kell fogynom (nagyon sokat), de nem akarok csodapirulákat stb.

A (bazi)nagy túlsúly mellett van szívproblémám és asztmám, úgyhogy aerob jellegű mozgás nem jöhet szóba, de napi sok km-t gyalogolok (már sokszor sajnos attól is fulladok, de igyekszem).

Viszont alapvetően rosszul eszem, már nagyon sok éve (nincs pajzsmirigygondom, nem vagyok cukros, stb), szerintem csupa szemét a szervezetem belül.


Értelmes, gúnyolódásmentes válaszokat várom (és köszönöm).



2012. aug. 7. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
zabpehely az olcsó és sok jótékony hatása van
2012. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Óhh nehogy azt hidd, hogy annyire pénztárcafüggő, nekem sikerült váltiztatnom rajta már pár éve, 4en élünk 2minimálbérből, de az ételnél próbálok azért figyelni

zabpehely-200ft fél kilo-aldi, penny, auchan, lidl, kölnz zabpehely rettentően dárga 600ft azt ne vedd meg


joghurt, kefír, soványabb tejek-sajátmárkás, most a danone 49-naturjoghurt és a kefít is, ezt használd tejfül helyett de van hogy 129ft a 450grammos


teljes kiőrlésű toast kenyét fél kilo 179-auchan, aldi, fél kilos rozs vagy korpás kenyér 169 penny


most piacin a lecsópaprika, paradicsom 120-150ft, cukkini 150ft, barack 199, dinnye 98ft, nyári alma 199, ezeket érdemes venni és ezekből főzni


túró 250g 199-lidl


rizs 1kilo 200ft

krumpli 100ft


a husok drágábbak, de csirkecomb-felső, alsó, pulykacomb, pangasius halfilá, csirkemáj még viszonylag elérhető áron van, néha a csontos csmell 999 tescoban, ott érdemes többet venni belőle, csontból pedig levest főzni


tojás 40ft


sajtokból van light is-tolnai, medve, toole, mozzarella-ugyanannyi az ára


elkészítésnél ne zsírban, olajban süsd az ételeket, húst hanen párolva, zacskóban alufóliában stb


cukor, fehér liszt, tészták, péksütik, zsíros husok, édességek, chipsek, üdítőket ne egyél-igyál


itt a zöldségszezon, gyümölcsszezon


paradicsomos káposzta, töltött paprika, főzelék húsgombóccal, tojásos lecsó, zöldséges rizseshús, lecsós szelet, spenótfőzelék tojással, töltött hagyma, cukkini, paradicsom, zöldséglevesek, gyümölcsleves, barackos-túrós gombóc stb stb

2012. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!