Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek a szűrt...

Mi a véleményetek a szűrt ionizált vízről babáknak ill.3 éveseknek? Nem túlzás egy kicsit?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki ezzel itatja a már 3 és a másfél éves gyerekeit is. Azt megértem, hogy babáknak felforraljuk a csapvizet, vagy babavizet adunk nekik. De azért egy 3 és egy másfél évesnek szerintem ez kicsit túlzas. Tapasztalatok, vélemények?
2015. márc. 18. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, túlzás. Főleg azért, mert kis országunkba pont a vizeink okésak.
2015. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sandrachnologic ***** válasza:
Nekunk vizszuros kancsonk van, abbol iszik a 3,5 eves fiam is. Tok erdekes, Bp-n nagyon kloros a csapvíz ize es a kancsobol meg nem olyan az ize megsem. Videken Ugyanez volt a vas ízével a vizben. Miert túlzás tiszta vizet inni adni a gyereknek? Ha a babának a tisztát adom akkor a 3 eves is megérdemli, hogy a tisztabol ihasson, nem a klorizu csapvizbol. Vagy azert mert o mar nem baba akkor mint modern Raszputyin fokozatosan szóljon hozza a mergekhez?
2015. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem sok értelme van. A szűrt víz, ami mechanikai szűrőkön megy át, lehet "tisztább", azaz kevesebb az oldott anyag tartalma, de akkor ennyi erővel desztillált vizet is ihatnánk, aminek semmi értelme. Sőt, hosszú távon káros, mert a vízben előforduló nyomelemeket, ásványi anyagokat is kiszűri, amikre a szervezetnek szüksége van. Ha van visszasózó is a vízszűrőhöz, akkor szerencsésebb a helyzet.

Az a minimális mennyiségű klór egyébként elpárolog a vízből, elég egyébként csak egy kis ideig állni hagyni kiengedés után. Akinek van esetleg medencéje, az tökéletesen érti, miről beszélek.

Amivel pedig a méregdrága víztisztítókat árusító ügynökök jönnek, hogy a víz tele van hormonokkal, stb, azt az ő szűrőjük sem szűri ki.(ha rákérdeztek, csak mellébeszélnek, azok is csak mechanikai szűrők, semmi több, reális piaci áruk a 30-60 000 Ft körül van, de lehet szimpla betéteket venni 2-5000Ft is). Kémiai szűrőről még nem hallottam háztartások számára.

"A lúgos víz teóriája dióhéjban annyi, hogy a lúgos (ionizált) víz egy erős antioxidáns, felesleges elektronokkal, melyek megkötik az erekben előforduló veszélyes szabadgyököket. A marketing-szakemberek kijelentik, hogy a lúgos víz korrigálja a túlzott szöveti savasságot, ezáltal megakadályozva, vagy visszafordítva a rákos folyamatokat, ízületi gyulladást és egyéb degeneratív betegségeket. Valójában nagyon kevés valódi tudományos tanulmány található, mely igazolná, hogy a lúgos víz jó az emberi egészségre.

A valóság az, hogy a fellelhető információkat leginkább a dörzsölt marketingesek terjesztik, és ezek nagyon kevés olyan tudományos érvényességgel rendelkeznek, amelyek esetleg alátámaszthatnák állításaikat."

Azért másoltam idézetet egy cikkből, mert remekül megfogalmazta az én meglátásomat is a dologról.

Persze akinek így jó, tegye, de szerencsére Magyarországon remek minőségű a vezetékes víz, nem baj, ha szűrik, de akkor az utánsózásról is gondoskodni kell.

2015. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is vízszűrő kancsónk van. Mivel én is ebből iszom (illetve ásványvizet veszünk), nem kínálom meg a gyereket sem csapvízzel. Ami egyébként nálunk olyan klóros, hogy nagyon érezni a szagát is.

A kérdésre válaszolva, nem tartom túlzásnak. Ha ő úgy ítéli meg, hogy nekik ez a legjobb, akkor másnak semmi köze hozzá.

2015. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

#2-es, az a "baba" masfel eves, lassan 2. Es persze, abban igazad van, hogy ha az egyiknek ilyet ad, akkor a masiknak is. De nem ez volt a kerdes.


#4-es, az szinten nem volt kerdes, h kinek mi koze van hozza. Nyilvan nem rontottam ra az ismerosre, h kiosszam arrol, amivel igazabol en sem vagyok tisztaban es kulonbozo velemnyeket hallok rola.


#3-as, koszonom, pont erre voltam kivancsi. Jo, ha az ember tud nemi hatteranyagot, ami kicsit a tudomanyra epul.


Nyilvan a gyerekunknek a legjobbat szeretnenk, de ugyanakkor brutalisan ovni sem szabad, m hozza kell szoknia a szervezetuknek ahhoz, h vannak bakteriumok is es megfeleloen felepiteni az immunrendszert. Ha mindenbol csak a legtisztabbat kapjak, akkor azzal is kart okozunk. A kozeputtal egyetertek...

2015. márc. 18. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2015. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!