Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik hogy valaki túlzás...

Létezik hogy valaki túlzás nélkül nem boldogul egyedül a babával?

Figyelt kérdés

Nem pénzben gondolom, hanem arra gondolok, mikor apuka ugye dolgozik, délután/este van otthon meg csak hétvégén. Egyik rokonom babája öt hónapos de amióta megszületett folyton azt fújja, hogy egyedül nem lehet elboldogulni egy gyerekkel ezért feszt nála van az anyja, aki szintén mondja, hogy egyedül biztos nem bírná szegény.


Komolyan ilyeneket mond, hogy egyedül a boltba se tudna elmenni a babával meg ilyenek úgyhogy az anyja segít mindenben.


Ilyen létezik, hogy ennyire ilyen a baba vagy egyszerűen csak ilyen béna/lusta/szerencsétlen/nem tudom mi?


Én ettől rettentően megijedtem az én férjem este hétnél előbb csak ritkán ér haza és néha még hétvégén is dolgozik, ha nincsenek elegen. Mi lesz velem, ha megszületik?


2015. jan. 21. 02:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%
A férjem csak aludni jár haza, az év minden éjszakáját egyedül töltöm. Segítségem nincs, sehova nem tudok menni. Depressziós és pánikbeteg lettem. 3 gyereket nevelek "egyedül". Rohadtul nem vagyok boldog
2015. jan. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Hát én nagyon sajnálom ezt első. Bár szerintem nem egészen erre irányul a kérdésem. Vagy lehet én nem fogom fel a választ ilyenkor?


Engem igazából nem az érdekel, hogy el tudok-e majd menni magam ide-oda meg programot szervezni, mert az megoldható, ha van kire bízni pár órára, akár az apjára.


Hanem az érdekel, hogy ez halál komoly, hogy lehet olyan a baba, hogy mindennapi életben, otthon segítségre szorulnék állandóan különben minden darabokra hullik és képtelen leszek ellátni a babát meg a háztartást? Vagy túloz?


Más ismerősömnek is nyugdíjas már az anyja ő is sokat segít, ő is mondta, hogy hát mennyivel könnyebb, de ez a rokon konkrétan közli, hogy lehetetlen lenne az anyja gyakorlatilag mindennapos közreműködése nélkül és így is "alig bírja".

2015. jan. 21. 02:36
 3/33 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok. Bocsi. Gyökér ez a rokonod. Szégyelheti magát. Nekemis elkellne segítség, nem sok, csak annyi hogy havi 2-3 órát hadd kapcsolódhassak ki. De az hogy mindent megcsináljanak helyettem ergo kilegyen nyalva a valagam na az már beteges lenne.
2015. jan. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen most látom hogy én értettem félre, a boldogul helyett boldogot olvastam, már késő van ne haragudj :D
2015. jan. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

En is ismerek olyat, akinek mar 3! eves a gyereke,de nem tulzok, meg egyetlen napot nem volt egyedul a gyerekkel mondvan, hogy hat egyedul nem birja (pedig meg fozni se foz, hordjak a kajat)

Ha latom oket, vagy eszembe jut teljesen elborzadom es elgondolkodom, hogy a megcsinalasahoz bezzeg nem kellett segitseg.

Egyebkent nekem feleves lesz a kicsim, 300 kmre laknak a csaladtagok, ferjem sokat dolgozik, megis fozok, mosok, takaritok, gyerekkel foglalkozom es nem azert, mert olyan szuper vagyok, hanem mert szerintem ez a normalis.

Persze jol esne nekem is neha-neha egy kis kikapcsolodas, na de nem kell minden nap segitseg...

Aki ilyen szinten nem bir egyedul a sajat gyerekevel, az vagy nagyon lusta szerintem, vagy depresszios...

(Hangsulyozom, hogy ilyen szinten)

2015. jan. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez túlzás... Néha fárasztó a pici, ez tény, de nehogy már ne boldoguljon egyedül vele. 1 baba nem sok. Nekem 3 gyerekem van 2 év és 2,5 év van köztük. A 2 kisebbnél csak szülés után jött anyukám segiteni pár napig. Jó, már nagyobbak, de akkor is és most is volt/van időm mindenre... A férjem is 6-7-re jött csak este m,indig
2015. jan. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
39%
Ez nagyon erős túlzás a rokonod részéről. Én császáros voltam, a párom 5 napot volt itthon miután hazahoztuk a babát (akkor még ő ment le vásárolni), aztán amikor visszament dolgozni onnantól kezdve mindent én csináltam egyedül pedig frissen műtött voltam. Csak annak nem meg aki elhagyja magát.
2015. jan. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk apuka heti 3 napot van itthon, a baba ha épp front van, jön a foga, hasa fáj etc, etc letehetetlen. Van egy csomó olyan munka (vegyszerekkel való dolgozás a fürdőben), ahová nem vihetem magammal és nem szeretném, ha fél órán keresztül sírna. Ilyenkor kell a segítség. Hozzám heti több alkalommal jön egy "au-pair".
2015. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem létezik. Szomszédom ikreket, mellette egy 3 évest látott el teljesen egyedül, az ő férje is rengeteget dolgozik.

Nekem is 3 van, én is megoldottam.

2015. jan. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

én hallok olyan extrém esetekről pl. rendkívül hasfájos babáknál hogy egésznap nem alszik és ébren is sír. én egyáltalán nem birom a baba sirast, igy hazimunkat haztaemrtas csak akkor vegzek amikor nyugodt még de jatszani mar nincs kedve (napi 1-2 oraban). a levegore se viszem ki ha hisztis, max kezben a teraszra.

pedig az en babamra mindenki azt mondja nagyon nyugis.

na most ha a rokonod babaja olyan mint amivel kezdtem a hozzaszolasod, akkor nem csodalom h ki van borulva, en már 1-2 ora sirastol lemerulok nem hogy egy egesz napostol. mas kerdes hogy nem panaszkodom sose masnak mert annal buszkebb vagyok.

a nagyszuloi segitseggel szetintrm semmi gond, a mamaknak csak orom ha segithetnek es ezert van a csalad, ezert ember az ember.

2015. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!