Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek "jól" szedem a...

Szerintetek "jól" szedem a magzatvédő vitaminokat? Vagy túlzás?

Figyelt kérdés
Szóval nem részletezném, de az előző terhességemet meg kellett szakítani élettel össze egyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt. Lelkileg nagyon megviselt és még nem teljesen érzem készen magamat egy új baba fogadására, de már most el szeretném kezdeni a vitaminok szedését. Előző kisbabámnál is szedtem gravidát a fogantatása előtt 3 hónappal, sajnos mégis nagyon beteg lett az okát nem tudták megmondani, esetleg vannak orvosok akik "találgatnak". Most 1 havi femibion 800-at szedtem be, majd sajna kb 1-2 hetet kihagytam (anyagi okok miatt), és jelenleg úgy tervezem hogy egyik nap femibion 800-at, másik nap pedig gravidát szednék plussz vettem folsavat (3mg)ill. elkezdtem még szedni c vitamint is.Gondolkodom még hogy vegyek-e omega 3 kapszulát. Szerintetek? Nem akarok túlzásba esni, de még egy ekkora szörnyű fájdalmat még véletlenül sem bírnék elviselni. Egyébként a védőnőt korábban kérdeztem azt mondta két magzatvédő vitamint lehet kombinálni, úgy hogy egyik nap az egyiket szedi az ember másik nap a másikat. És a többiről mi a véleményetek, tapasztalatotok?
2014. dec. 31. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A folsav meg a gravida elég,nekem ezt mondta a nőgyógyász.
2014. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem kell külön folsavat szedned, ha van a vitaminban 400 μg (0,4 mg). Az Elevitben pl. 800 μg van, ami kétszerese a napi ajánlott adagnak. 1100 μg-ig még kiürül, de afelett nem jó szedni. Oda kell figyelni, mert pl. egy átlagos folsav tablettában eleve 400 van. Ha ehhez még Elevitet is szedsz, az már túl sok. (És ne felejtsük el, hogy a bevitt táplálékokban is van még folsav.)


A legjobb terhesvitamin egyébként az IMom, szerintem.

2014. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A 3 mg-os folsav lódózis, nem kismamáknak, hanem súlyos vérszegénységben szenvedőknek van, így ajánlott felezni vagy negyedelni!
2014. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"pl. egy átlagos folsav tablettában eleve 400 van"


Amit ő szeretne, abban 3000!

2014. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Gravidát és a Femibiont kifejezetten szokták ajánlani, hogy felváltva szedjék a kismamák, mert nagyon jól kiegészítik egymást. A Femibionhoz később jár majd halolaj kapszula. Folsav mehet mellé, de tényleg ne ekkora mennyiségben. És magnézium.
2014. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#4, ezt miért emelted így ki?

Leírtam, hogy 400 az ajánlott, 800 van az elevitben, 1100 az, ami még kiürül, de afelett felhalmozódik, és nem egészséges hosszú távon.


Ebből csal lejön a kérdezőnek, hogy sok a 3000. :)

2014. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Ebből csal lejön a kérdezőnek, hogy sok a 3000. :)"


Vagy nem. :( 10-ből 9-en nem tudják a váltószámot a két mértékegység között.

Ha tudnád hányszor hallottam, hogy valaki a 3 mg-os tablettából 2-3-at tolt magába naponta, mert szentül meg volt győződve, hogy az 300 μg.

2014. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi, de ilyen előzmények után miért nem Czeizel vitaminját szeded? Az az egyetlen, amiről kimutatták, hogy hatékony megelőzése a fejlődési rendellenességeknek, Nem kellene mellé semmi sem szedned!
2014. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hú hát köszönöm mindenkinek. Egyébként a váltószámokkal tisztában vagyok, de köszönöm. Czeizel vitaminjáról még nem olvastam túl sokat, de azért a gravida mellett döntöttem mert abban van a legtöbb vitamin , a femibion pedig aktív formában tartalmazza a folsavat.
2014. dec. 31. 16:30
 10/15 anonim ***** válasza:

#7, ja értem. Hát igen, ebben igazad van.

Nem az itteni kérdezőről beszélek, de én is többször láttam már, hogy keverik a mértékegységeket és a váltószámokat.

2014. dec. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!