Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babának, ha már nem...

8 hónapos babának, ha már nem szopik, mit adnátok tápszer helyett?

Figyelt kérdés
Főként olyanok hozzászólására lennék kíváncsi, akik - miután elapadt az anyatej - nem tápszert adtak a babának. Kisfiam 4 hós koráig kizárólag anyatejes volt, szépen elkezdtük a hozzátáplálást - orvosi javallatra, mert szükséges volt - ma már nagyon szépen eszi a gyümölcsöket, főzelékeket, vacsorára pedig Sinlac-ot kap. A tejem sajnos drasztikusan lecsökkent (mint kiderült abba is kell hagynom a szoptatást) ezért van pár hetem, hogy ezt kiváltsam - igaz, már csak reggel és este szopizik. Mit javasoltok, ha a tápszert nem fogadja el, és én szívem szerint ezt nem is erőltetném nála?

2015. márc. 19. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én akkor maradnék a tejpépnél. Vagy van még a Nestlé-nek ilyen kis dupla dobozos folyékony tejpépje: kakós, vaníliás, kekszes, gyümölcsös ízű.

Tejet 1 éves korban szokták bevezetni, nem tudom, te is akkor akarod-e...

Meg 1 éves kor után vannak 12+ junior tejitalok. De hát még csak 8 hónapos.

Ha a tápszert kilőjjük, nem sok minden marad. :)

2015. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi folyékony tejpépet adunk a babámnak. (van mindenféle belole- kakaos, vaniliás, kekszes, brios izu, banános, mézes..stb.)
2015. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
növényi tejet, pl rizstejet, kókusztejet, reggel és este. közte meg már mehetnek a hozzátáplált dolgok.
2015. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy kis nehézséget okoz az is, hogy nem ismeri és nem is fogadja el a cumisüveget. A folyadékot (vizet, teát) csőrös itatóból adom illetve pohárból, de nagyon gyakran kell megkínálni vele, mert egyszerre csak keveset tud így inni.
2015. márc. 19. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra viszont figyelni kell, ha növényi tejet adsz, közel nem akkora a fehérje tartalma, mint az állati eredetűeknek, ráadásul ha üzletben vásárolod, az is tele van mindenféle plusz dologgal, mint pl a tápszer (ha esetleg ezért nem akarsz neki tápszert adni)

A tejpépek tej része pedig tkp. ugyan az, mint a tápszer.

Úgyhogy szerintem tök mindegy, melyiket adod.

Ha allergia miatt nem akarsz, akkor megfelelőek a növényi tejek, de tejpépben is a ha-a kell.

2015. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, így már konkrétabb. Én tejpépnél maradnék, ám figyelnék a folyadékbevitelre.
2015. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!