Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 honapos kor utan a babanak...

6 honapos kor utan a babanak mindennap kell husos etelt is ennie. De nem keves az a 8-9 szazalek ami a bebietelekben van?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Dehogy kell mindennap húsos ételt enni!!
2015. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy kell. Még ilyenkor is a legfőbb tápláléka a tej és a tápszer. Az ételeket még csak most kezded nála bevezetni nem. Nekem most 6,5 hós, de még csak napi 1 "kaja" van neki kivált, az is leginkább a tejpéppel. A többit csak ízlelgetjük (répa, keksz, babapiskóta, burgonya, sütőtök - ez nem ízlik neki - omlós hús...)
2015. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Mi korán kezdtük a hozzátáplálást, orvosi javaslatra (4 és fél hónaposan).

6 hónaposan a 3 napközbeni étkezés már ki volt váltva. Mivel a fiam már ekkor mászott, nekünk a védőnő javasolta, hogy a főétkezéskor kapjon húst, hogy tudjanak épülni az izmok.

Neki a húsleves a mindene, abból a répát, krumplit, husit, meg ami olyan zöldség van, amit már ehet, karalábé ilyesmik azt töröm össze és majdnem minden nap kap ezt is. 6 hónapos kora óta favorizálja ezt az ételt.(persze eszik mást is, de ez a kedvenc)

8 hónapos.

2015. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

babakönyben az áll:

" a fehérjefogyasztási minimum testsúlykilogrammonként NAPONTA 1 gramm fehérje. Enne egyharmadát ajánlatos állati fehérjéből fogyasztani."


tehát egy kb 6 kg-s gyerknek 6 g fehérjeszükséglete van egy nap, ebból 2 grammnak állatinak kell lennie, ehhez képest az üvegesek tartalma még magasnak is számít

2015. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*és kiemelném amiről írtam az a minimum mennyiség.
2015. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
én minden nap adok neki ebédre. 5 hónsan kezdtük a hozzátáplálást most 7.5 hós. két étkezés van kiváltva. a védőnő mondta hogy kapjon minden nap, segíti az izmok fejlődését és pótolja a kiesett fehérjét.
2015. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Annak idején én is fontosnak tartottam a húst, első évben csak biot kapott, ezért hippes húsos ételeket adtam neki, vagy vettem bio borjúhúst, marhahúst (külföldről) és azt turmixoltam. Én 20 gramm húst adtam neki (így olvastam) szinte minden nap, nagyon szerette. Halat is kapott. Vegyesen tápláltam, mindent adtam, ami szezonális. Vasból állítólag keveset kapnak a gyerekek az első 3 évben, pedig iszonyúan fontos lenne. A hús kiváló forrás, idegrendszernek, izmoknak jól felhasználható anyagok vannak benne (pl. cink is). Tojást ritkábban kapott, de hetente egyszer tisztán biztosan. Nem hiszem, hogy túl sok állati fehérje lett volna. A 20 grammon kívül végülis minden más nem hús volt. Szerintem fontosabb inkább az, hogy ne zsíros hús legyen (disznó), ne feldolgozott (szalámik, felvágottak) és biztos forrásból legyen (ne szalmonellás például csirkénél). A legjobb, ha tiszta húst kap levesben, pürésítve.
2015. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet hogy mi már 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást! Szóval mostanra a napirendje: reggel- tápszer, tizórai-gyümölcs, ebed-valami husos bébiétel, uzsi- tejberizspep, vacsora-tápszer. És ez nekünk igy nagyon jó,szerintem nem is korai,mindent elfogad amivel kinálom :-) A kérdésem az abból adódott hogy valahol olvastam hogy a baba 6 hós korára elveszti a vastartalékait és ezt a mindennapi hussal kell pótolni (de min 5-ször egy héten!) És nem tudom hogy a bébiételben ami van elég e? Mondjuk a tejberizspépre is az van irja hogy vas van benne......
2015. ápr. 3. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Teljesen jól csinálod :-) Én is korán kezdtem a hozzátáplálást, ugyanígy. Nem lett válogatós a gyerek, szereti a gyümölcsöket, a leveseket, húslevest, zöldségeket főzve, nyersen, csirkemájat stb. Úgyhogy a vassal biztos nincs problémája :-), nagyon kell az egy pörgős, gombaként növő, kiváncsi kisgyereknek. Az enyém már nagyobb, olykor veszek neki Kinderglück italt is.
2015. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!