Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kezdete, miket...

Wiky93 kérdése:

Hozzátáplálás kezdete, miket adtatok a babának? Mikor kapott egy étkezéskor anyatej/tápszer helyett más hamit?

Figyelt kérdés

Kislányom 5hós múlt, tápszeres elkezdtük múlthéten a hozzátáplálást. 4napig kapott almalevet, 4napig almapürét, holnap pedig krumplit kap valószínű almával. Utána mit adhatnék neki?

Ki hogyan csinálta? Mikor, mit adott a babájának?

Mikor lehet egy teljes ételt kiváltani? (Úgy értem mint a kérdésemben, hogy pl délben tej/tápszer helyett valami gyümüt kap..)


2015. ápr. 14. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

enyém anyatejes, ezért 5,5 hósan kezdtük. Nem voltam túl okos az elején, mert mivel minden ízlett neki, rögtön elég nagy adagokat kapott (3 napig ugyanazt, de az ugyanazon belül egyszerre elég sokat) és meg is fogta a hasát. Úgyhogy lassítottam vele, és kb 4 hét alatt váltottuk ki az első étkezést, az ebédet...amikor már ette sorban a répát, krumplit, céklát, sütőtököt, almát, akkor elkezdtem ezeket kombinálni.

Később jött a glutén, 6 hónaposan, akkor kezdtem reggelire gyümölcsöt adni...először itt is napokig csak 40-50 milit, utána cicizett. Fokozatosan emeltem az adagot, és mindennap reszeltem bele egy kicsi babakeksz csücsköt. Amikor már látszott, hogy bírja a glutén, akkor azon is emeltem...aztán jött a brokkoli, cukkini, ubi...mindenből először csak keveset kapott...majd a hús...azt is ebédre a főzelékbe...most a tejterméknél tartunk, kb. egy hónapja kapja, reggelente egy teás kanál joghurtot vagy túrót a gyümölcsbe..de azért nem minden nap...9 hónapos amúgy.


Reggelire általában körtét eszik, abba főzök neki zabpelyhet vagy rizst, vagy kekszet teszek hozzá, meg a joghurtot, és ezt így ahogy van lepépesítem (nekem van a mélyhűtőbe jégkockatartóba főtt rizs, főtt alma, sütőtök, répa, brokkoli szóval minden amit akarok, csak bele bele dobálom a kajájába ízesítőnek és kész).


Ebédre mostanában tejpépet eszik gyümölcsel mert kevés már a tejem és ugye kell a tejtermék...vacsorára eszi a főzeléket, hússal.

2015. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!