Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Almát, őszibarackot már eszik...

Almát, őszibarackot már eszik a baba, viszont nem vagyok benne biztos, hogy jó-e így, ahogy adom neki. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Reggel a 10-11 óra körüli szopi előtt kóstoltattam vele almát, először 3 kanál....stb. egyre többet 3 napig, majd a 4. napon annyit, amennyit kért. Már megeszik almából 120-140 grammot. (1 hét alatt) most kezdtem azt, hogy keverek az almához egyre több barackot is.


Viszont közben elbizonytalanodtam, hogy esetleg túl hamar jutottunk el odáig, hogy szinte egy egész adagot eszik meg...


Mehet ez így tovább, hogy egy egész adag olyan ételhez, amit már szeret, és baja sincs tőle, keverem az új ízeket, és így kiváltva a tízórai szoptatást?


Egyébként 5 és fél hónapos, és eddig csak anyatejes volt.



2015. ápr. 19. 09:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8.!


Ezt pont abból a könyvből idézem, aminek a linkjét feltetted: A harmadik nap, ha

tetszik neki az evés, akár egy teljes adagot (150 gramm) is

elfogyaszthat, de az sem baj, ha még nem tud ennyit megenni.

2015. ápr. 19. 13:22
 12/15 anonim ***** válasza:
Én a kóstoltatás miatt küldtem. Hogy szopi előtt kóstoltatás, szopi után pedig kiváltás. Ezért eszi meg azt az adag mennyiséget amit írsz. Ezért nem kell csodálkozni.
2015. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
en meg mindenhol ugy olvasom hogy szopi elott kostoltatunk, igy mondta a vedono is es kismama ismeroseim is. valamint nekem 3 hetet mondtak a kivaltasra, foleg mert a kapkodasomnak jo kis szorulas lett a vege. de te tudod :) lehet hogy a te babadnak epp nem lesz szorulasa. de en tuti a kovetkezo babamnal majd lassabban csinalom
2015. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én is a szopi előttre szavazok, de úgy látom, hogy ez is olyan dologgá nőtte már ki magát, mint az oltás/nem oltás, anyatej/tápszer, cumisüveg, nyugtató cumival/nélkülük kérdéskörök. Nincs egyhangú válasz. Ahány védőnő/ház/anya/baba, annyi megoldás.
2015. ápr. 19. 18:00
 15/15 anonim ***** válasza:
nekem valahogy logikusabb is előtte adni....honnan tudod pl 2 percnél, mennyit szopizott épp? lehet hogy már épp tele van a pocakja..vagy lehet hogy még tök éhes és épp azért lesz nyűgös, ha más kajával próbálod kínálni cici helyett... ha nekem akarnak egy új fogást felkínálni, és már tele tömtem a pocakom, nem esne jól az tuti.. vagy ha a kedvencemet enném épp, és azt mondanák, nem ehetek belőle többet mert kóstoljak meg inkább mást...hát szét vetne az ideg :) szerintem logikus az elő kóstoltatás :)
2015. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!