Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnád 1 éves gyermeked...

Leírnád 1 éves gyermeked étkezési szokásait? Hánykor mit eszik? Mennyi vizet iszik egy nap?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 20:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

a fiam egy hét mulva lesz 1 éves. reggel kap tejet, utána egy kis muzlit, vagy kekszet, sajtot stb. (kenyértol még mindig fuldoklik), fél11 korul kap egy kis joghurtot, délben fozelék hussal, vagy leves..ami van. 3 kor kap ismét joghurtot, vagy gyumolcsot, vagy sajtot. 6 korul eszik velunk (pár kanállal), ma pl. sajtos tojás felfujtat, este 8 kor meg tejpépet. este kb. fél9 tol alszik reggel 9 ig. napkozben 1,5 orát alszik (ez a max.) inni pedig fél liter vizet iszik meg, igazábol hozza-viszi az itatopoharat, akkor iszik, amikor o akar.

78 cm és 9600 gramm. :)

2015. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli 7 körül 240 ml tápszer

Tízórai fél 10 pékáru felvágottal mellé vaj, tejföl vagy sajt

Ebéd 12-kor főzelék husival kb 180 gramm

Uzsi 3 körül joghurt, túró vagy valamilyen pép (házi gríz, zab, rizs) gyümölccsel

Vacsi fél 6 körül főzelék husi nélkül, vagy pékáru felvágottal, de általában főzeléket kap

Utó vacsi fél 8 körül tápszer 25

2015. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

bocsi elküldtem


szóval az utó vacsi 250 ml tápszer


Vizet kb 2,5-3 decit iszik egy nap

2015. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

köszi, próbálok valami rendszert kialakítani mert nálunk a reggeli 210 ml tápszer után egyszerűen nem akar tízóraizni de még 11:30 kor sem

az ebéddel(12- 13 ó) jól lakik(220ml) akkor meg uzsonnázni nem akar. vacsizik 18 -kor akkor meg az esti tápszert alig issza :(

2015. ápr. 23. 11:34
 5/27 anonim ***** válasza:
az én gyerekem állandoan enne...amikor eszunk, visit, mert o is akar enni...hiába evett meg elotte 220-250 ml -es fozeléket hussal..vagy pl. most májat, répával, krumplival..félora elteltével, ha látja hogy én épp bekapok pár falatot már uvolt is...hál istennek vékonyka, de azért kicsit furcsállom, hogy o meg mindig éhes.
2015. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

ha nem éhes, akkor ne adj neki enni! jelez úgyis, ha enni akar. ha meg belediktálod, mert "idő van", akkor meg fogja utálni az evést.

a gyerekek okosak, tudják, érzik, mikor éhesek, és akkor jeleznek is. néha jó hangosan. :)

2015. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

5-ös szerintem nem éhség miatt kéri hanem szeret részt venni abban amiben te vagy a család, a közös evésnek is nagy "fílingje" van, meg jobban is esik, ln adok olyankor falakákat az enyémből


utolsó, igen sajna pl ma is belecsúsztam már az erőltetésbe is :(

nem tudom ehinni hogy még 11-kor sem csúszik neki sem a pép sem gyümölcs, sem gyümölcslé(tejtermékes dolgokat már neki se állok kutyulni)és simán kidőlt, alszik fél 1-kor!

2015. ápr. 23. 12:35
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsés vagyok a kislányommal, mert mindent megeszik és nincs olyan étkezés, amikor ne lenne kedve enni. Öcsém volt olyan, hogy nem akart enni. Szegény anyukám folyamatosan könyörgött neki és futkosott utána a kajával. Mindenki mondta neki, hogy ne aggódjon nem fog éhen halni. Annyit eszik, amennyi kell neki. Most már 2 méter magas és 100 kg, szóval nem halt éhen. Ne izgulj. A gyereked pontosan tudja mennyi kell neki.
2015. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

próbálok nyugodt lenni, bízni a ő belátásában, hogy ismeri már szervezetének jelzéseit.


de ahogy elnézem ő annyiból állna, ha rajta múlna

7-8 ó 210 tápszer

12-13 ebéd

18 körül vacsi v tápszer

20 féladag tápszer

2015. ápr. 23. 12:42
 10/27 anonim ***** válasza:
Tízóraira és uzsira mit próbálsz neki adni?
2015. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!