Mik a tejallergia jelei?

Figyelt kérdés
11honapos kislanyom...elkezdtumk adni neki kremturot es azt vettuk eszre ha tejeset kap akk tobbszor van szeklete egy nap..nem kimondott hasmenes de az allaga is lazabb a megszokotznal bar ezt fogzasnak tudtam be.viszont ami aggaszt b rettenetes modon kicsipi a feneket tuz piros ahol a kaki eri..ez tejallergia lehet?vagy kesobb ha fejlodik az emesztorendszerr elmulik?termeszetesen vedonohoz is megyunk a heten a tejes dolgokat pedig felfuggesztettuk.valaszokat nagyon megkoszonnem

2015. ápr. 27. 20:47
 1/6 sandrachnologic ***** válasza:
100%

Nalunk hasmenés, puffadas, hasfájás, ekcéma, csalánkiütés, kesobb asztmatikus fulladás es állandó felsoleguti hurut jellemezte. Ha gyanutok van, akkor tápszert is masikat kell kapnia es 0-as diétát tartani (meg a parozsiban is tej van...). Ha van lehetőségetek allergiavizsgalatot csibaltassatok neki, derüljön ki minel hamarabb, mert nagyon súlyos szivodmenyei lehetnek es minel elobb kezditek a diétát, annal nagyobb az esélye, hogy három eves korára kinovi. 😊


Tej-tojas-szoja allergiás kisfiú anyukaja

2015. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tejtermék okozhat lazább, világosabb szekletet, ez még nem biztosan allergia. Kisfiammal ez volt es nem allergiás. En viszont gyerekkorom ota tejérzékeny voltam, görcsölt a hasam tole. Szerintem erdemes kivizsgáltatni, mert ga egy tejérzékeny ember sokáig eszik tejtermékeket, az orvosom szerint az hajlamositja mas étel intoleranciara is pl gluten érzékenység, látens gluten érzékenység. Velem ez történt. Nem vettem komolyan a tejérzékenyseget, évekig faltam a tejtermékeket, ezzel krónikus nyombel gyulladas alakult ki es most mar nem ehetek se tejeset, se liszteset, de még keményítőt tartalmazó huvelyeseket se, olyan szigorú dietan vagyok.
2015. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiás a fiam, de soha nem volt semmilyen emésztési problémája, se hasfájás, se hasmenés vagy székrekedés stb.

Viszont születése óta ekcémás volt és a tejtermékek bevezetésekor azonnali allergiás reakciót mutatott, mert kipirosodott és felhólyagosodott a szája, majd 10 percen belül ki is hányt mindent és ahol hozzáért a hányás a bőréhez, ott is kivörösödött...

Majdnem 1 év 100% tejmentes diéta után múlt csak el az ekcémája.

2015. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem tejfehérje-allergiás volt, véres hasmenéssel jelentkezett. Plusz a kislányom ekcémás is, elég, ha ém eszem tejterméket, a bőre azonnal belobban. Ő még csak amyatejes.
2015. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Emésztőszervi tünetek nálunk nem voltak, csak ekzéma :/
2015. ápr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tejallergiasok . hu segít a válaszban!
2016. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!