Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mit főztök 8 hónapos...

Anndrea kérdése:

Ti mit főztök 8 hónapos babátoknak? Recepteket várok.

Figyelt kérdés

2015. máj. 11. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ma krumpli, fehérrépa, karalábé lesz főzve csirkehússal, még sajtot reszelek bele.
2015. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ma sóska lesz krumplival meg csirkemellel.
2015. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Krumpli-répa-alma-csirkemell, vagy krumpli-répa-karalábé-csirkemell
2015. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tegnap repa-zeller-krumpli-hagyma-marhahus volt, tegnapelott pedig spenot-krumpli-csirkemell...mara en is tanacstalan vagyok:(
2015. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

hát én ma cékla főzeléket adok neki. cékla püré (ez nekem már főzve-turmixolva-fagyasztva van) kis darab krumpli egy alma és husit megfőzök neki villával összetöröm és összerottyantom a céklapürével.


ami nálunk teli találat az az édesburgonya.adtam már neki répa-brokkoli vagy cukkini-édesburgonya-husi. egyszerűen megfőzöm összenyomkodom.


legutóbb lecsós rizses húst csináltam neki répával és édesburgonyával. a répa így utólag fölösleges volt. ezeket is egy edénybe felteszem főni, paprikát paradicsomot kimagozom, megpucolom, majd ha kész összenyomkodom neki egy kicsit. nagyon fincsi volt :)


vagy bármilyen zöldséget bármivel összefőzök neki. csináltam már neki olyat, hogy pici olajon megsütöttem/megpároltam cukkinit, brokkolit, a húst is így sütöttem neki és sima krumplit mellé. picit megsóztam és kész. katonákba adtam neki. sokkal finomabb volt mint főve.

2015. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, azt kifelejtettem hogy a céklafőzeléket be szoktam habarni. alapból nem tudom hogy üti e egymást a cékla és a tejföl, eddig nem volt gond.
2015. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tésztát szoktatok főzni,ha igen milyet? Mert látom, hogy a 8 hónapos üvegesekben már van tészta.
2015. máj. 11. 14:25
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös és 6-os vagyok. igen szoktam tésztát is adni neki. durum tésztát veszek, azon belül meg ugye bármilyet. múltkor is kapott sajtos tejfölös tésztát.
2015. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok :)

uzsonnára fözök neki rízst és brokkolit, magunknak ma csirkecombból csináltam pörköltet, abból fogok a fiam kajájába csipkedni egy kis húst. összekeverem és kész. :)


te miket főzöl neki?

2015. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig csináltam céklát sárgarépával, brokkolit krumplival és fehér és sárgarépával,cukkinit krumplival, simán sárgarépát, ezeket rizzsel, vagy sajttal, spenótot krumplival és tojássárgájával eddig még csak egyszer, mert frissből csináltam, és egy kicsit macerás.

Ó és még borsót krumplival, répával.


Üvegeseket vettem eddig, mert a védőnőnk(aki soha nem mond semmit, ha kérdezek valamit, meg úgy csinál, mintha azt nekem már tudni kéne)azt mondta,hogy tésztát még nem kaphat, csak olyat ami üveges, mert az olyan tésztából van amit megehet. ???

Meg azt mondja, hogy a halat majd később, mert az allergizálhat.Hozzáteszem nincs allergiás a családban.

2015. máj. 11. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!