Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnátok nekem hogy ti...

Leírnátok nekem hogy ti hogyan kezdtétek a hozzátáplálást? Annyi fajta verziót hallok hogy már végkép nem tudom mi az igazság. A védőnő is össze vissza beszél hol azt mondja ne adjak neki almát hol azt hogy hát persze adhatok.

Figyelt kérdés

3 hós koráig anyatejes volt a picúr viszont utánna már tápszeres lett. Most majdnem 5 hós és már egy hete kap egy kis almát reszelve.

Kérlek részletesen írd le hogy mit hány hós korában adtál neki és hogy milyen sorrendben vezetted neki be az ételeket és hogy üveges bébipapis dolgokat vagy gyümölcsöket. Tudom hogy mindenki másképp csinálja de érdekelne hogy ki hogyan. Vélemények tapasztalatok?



2015. máj. 23. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Innen egy nagyon jó hozzátáplálási táblázatot lehet letölteni:


[link]


Az almával csak olyan szempontból figyelj, hogy frissen hasfogó, kicsit megbarnulva hashajtó hatású lehet, de az egyik legjobb "első" étel! :)

2015. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom anyatejes volt, de én - a védőnő útmutatásai szerint - így csináltam:

Almával kezdtem, de néhány napig csak a gyümölcs levét adtam kiskanállal (mert így állítólag órákon belül kiderül, ha esetleg allergiás rá). Utána adtam gyümölcspépet. Hetente vezettem be egy új ételt, az alma után jött (idénynek megfelelően ami volt), barack, körte, meggy, szilva. Tilos volt- egy éves koráig az eper, málna, citrusfélék.

Kb. 5 hónapos korától jöttek a főzelékek,zöldségek mint krumpli, sárgarépa, cékla, sütőtök, saláta. A főzelékhez pár szem sót lehetett tenni és anyatejjel (tápszerrel) sűríteni. Mokkáskanál olívaolaj megengedett volt. A bab, borsó tilos szintén egy éves korig. A paradicsomot 6 hónapos kortól lehet adni.

A főzelékek bevezetése után jöhettek a húsok is (heti 3x), főleg szárnyashúst, főtt májat adtam (azt imádta).A konzerv bébiételt szerette is meg nem is, egy éves kora után nem nagyon akarta megenni (az én főztöm jobban ízlett neki)

8-10 hótól lehetett neki édesvízi halat adni, egy éves kora után disznó- és marhahúst is.

10 hónapos korától ette a joghurtot, sajtot is, de a bolti tejet - bár megihatná 1,5 éves korától - a mai napig nem issza meg (27 hónapos).

Tojást egy éves kora után adtam neki ( a védőnő szerint 8 hós korától ehette volna a sárgáját, de nem kellett neki).

Szabad ízesíteni petrezselyemmel, majorannával, barna cukorral és nagyon-nagyon pici sóval, borssal (én ízesítettem is a főzelékeit, mert másképpen kiköpte :-)

Ja, és 1,5 éves koráig ne adj a babádnak mézet.

2015. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!