Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtük a hozzátáplálást,...

Most kezdtük a hozzátáplálást, a védőnő szerint ebédre adjam a gyümit, de azt olvasom tizóraira kell kezdeni adni. Akkor most mi az igazság?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én tízóraira adtam, aztán amikor a zöldségfélék jöttek, azt ebédre. Szerintem így logikus.
2010. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előző válaszolóval!
2010. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyümi tízóraira és uzsira, a főzelék ebédre. Nekem ezt modta a védőnő. Illetve még egy dolgot mondott, hogy azt mindíg tartsam be, hogy új dolgot csak reggel, max tízóraira adjak neki, mert ha fáj a hasa, akkor inkább napközbe fájjon, mint éjjel és egyszerre csak egy új dolgot kapjon elsőre 2-3 kanállal, aztán 5-6 kanállal aztán megkaphatja az egésszet.
2010. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is tízóraira adtam,a zöldséget meg ebédre.De úgy csináld ahogy neked jó.Igazából azért javasolják,hogy délelőtt kóstoltassa az ember új étellel a babát(az mindegy,hogy zöldség vagy gyümölcs),mert akkor nem éjszakára derül ki,hogy allergiás rá vagy fáj a hasa tőle.Úgyhogy kóstoltass délelőtt,aztán majd ha ott tartotok,kialakíthatod úgy a napi étrendet,ahogy nektek jó.Az én fiam már egy éves,ő délután,uzsonnára eszi a gyümölcsöt,de amikor még csak kóstoltattam,akkor délelőtt tettem.
2010. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást csak gyümölcsüöt kapott délben, majd fokozatosan zöldséget hozzákevere. Amlma, banán, körte, szilva, barck-mindent megevett, cssak édes gyümölcsnek kellett lennie.

Zöldségeket is csak édes gyümölcscel ette.

Nálam tök evidens volt, hogy az édes anyatej után az édeset eszi meg, és az is, hogy az egyik főétkezássel kezdjem a hozzátáplálást.


Végül kb 8 hónapos korára lett valamiféle fóőzelék belőle.

Inentől kezdett uszonnát kapni, gyümölcsöt és a mai napg (1,5 éves) uzsira azt kap, illetve ha kér külön.

(hozza kis tálkáját és mindja, hogy szö, vagyis szőlőt kér)

Tulajdonképpan a mai napig nem tízóraizik, van hogy reggeliezik velem is, vagy gyümit eszik.

Amúgy a saját regelijére álatlában kenyérfélét eszik, vagy pépet. Vacsira, meg amit mi.


Ez az akkor-ekkor kell adni egy hülyeség.

2010. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hat en kivetel leszek mert egyszeruen nem tudtam tizoraira adni neki es mai napig sem tudom. Nem hajlando felebredeni 9 oranal hamarabb amikor megissza a 250ml tapszeret. Este 8-9 kozott fekszik le ejjel nem ebred, hajnalban sem igy muszalh ekkor adnom neki a tapszert mert ez meg kell neki. Igy hiaba is probalom neki 10-11 fele a gyumolcsot mert nem erdekli. Igy nallunk reggel 9-kor kap tapszert 12-13 ora kozott fozeleket es delutan 15-16 ora kozott kap gyumolcsot. 18 orakor vacsorara kap tejpepet vagy baba muzlit es 20 orakor amikor lefekszik kab ismet 220ml tapszert. Igy en gyumolcsot adtam neki eloszor ebedre mert kenytelen voltam aztan amikor evett zoldseget akkor szepen atraktam a gyumolcsot delutan 15-16 ora kozott valamikor. Nagyon az elejen meg adtam neki gyumolcsot meg utanna egy kis tapszert aztan a tapszer elmaradt es most mar csak a gyumolcsot eszi, neha keverek bele babarizset, muzlit, baba zabkorpat, hogy laktatobb meg izesebb legyen. Imadja. En sajnos nem tudom tizoraira adni neki pedig en is ezt tennem szivem szerint.
2010. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is későn kelő, ezért sokáig nem tudtam megoldani, hogy tízóraira kapja a gyümölcsöt. Mire megpucoltam, meg összeturmixoltam, addigra teljesen magán kívül volt. Így egy csomó ideig délben kapta. Aztán mikor főzeléket is kapott, átálltam a gyümölccsel a tízóraira, gond nélkül ment, kicsit más a napunk is, így a turmix sem gond. Kérdésedre válaszolva, mindegy, hogy mikor adod, a lényeg, hogy ugyanabban az időben kapja minden nap!
2010. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mikor adod.

Az én védőnőm szerint 2 étkezés között kell kezdeni a kóstoltatást, az hogy melyik kaját váltod ki először, tökmindegy.

2010. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Aha,köszi.

És még azt szeretném kérdezni,hogy a pár kanál almapüré után rögtön etessem meg tejjel(szopizik)vagy várjak egy kicsit-fél órát,hogy ne keveredjen a tej és az alma-lehet butaság,de nem bántja a pociját?

2010. szept. 17. 13:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy csináltam, hogy közvetlenül a gyümölcs után jött a szopizás. Soha nem volt gond belőle.:) Utolsóelőtti voltam.
2010. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!