Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszer, tejpép, tejital,...

Tápszer, tejpép, tejital, übeges bébiétel, elmagyarázná nekem valaki mik is ezek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most 3 hós a babám, anyatejes, illetve néha adok neki pótlást (Beba HA start pro). Múltkor nézegettem a Müllerben a babaételeket, babával voltam, nem volt időm a dobozokat tanulmányozni de kicsit káosz lett a fejemben. Amiket felsoroltam fent, azt valaki össze tudná foglalni, mikor és hogy lehet adni a babáknak? Ha tápszert fog enni csak 6 hós korától akkor kell majd a tejpép meg a bébiétel is (vagy ugye főzök neki)? Vagy láttam ilyen banános-rizses tejpépet, ez miben más mondjuk mint egy banános üveges bébiétel? Vagy csak azt le tudnátok írni hogy 4 hós, 6 hós korától milyen variációk vannak, miket adhatok neki? Köszi előre is, nem igazodom ki.
2015. júl. 13. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja meg most rákerestem valamire, van a nestlének a gyümölcsös tejpépje, abban van tej is meg tejszín is. De a tejet úgy tudtam csak 1 éves kortól lehet adni, akkor hogyhogy? Oda van írva az összetevők között hogy sovány tej 39,6%, ez hol sovány?! Vagy hogy kell ezt értelmezni?
2015. júl. 13. 12:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg még egy kérdés: egyáltalán ajánlatos tejpépet adnom neki, ha amúgy főzni is tudnék neki valamit? Azt én döntöm el meddig legyen csak anyatejes? Vannak 4 hótól adható tejpépek, ha én azt 4 hósan adom neki először anyatej/tápszer mellett vagy 7, mindegy?
2015. júl. 13. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor az elején kezdem: Ne pánikolj, nem olyan bonyolult ez, csak sok az infó, ami rád zúdult.

Az anyatejes babák hozzátáplálását általában 6 hónapos kortól ajánlják. Ez úgy kezdődik, hogy eleinte valamelyik étkezéshez (szoptatáskor) elkezdhetünk kis almalét kanalanként kóstoltatni a babával, majd fokozatosan lehet almapürét, majd egyéb gyümölcsöt, zöldséget. Vannak a neten remek táblázatok, mikor, mit lehet. Főzhetsz te is neki püréket, és vehetsz bébiételt is, én pl mindkettőt szoktam. A bébiételek optimális esetben komolyan ellenőrzött, minőségi zöldség, gyümölcspürék, hozzáadott sót nem tartalmaznak, és van olyan is, ami hozzáadott cukrot sem. Rizskeményítő szokott benne lenni állagjavítás miatt. Nagyobbaknak valók rizst, tésztát, húspépet is tartalmaznak.

Én első körben vacsorára adtam tejpépet, de van aki nem ad. Ez sem kötelező. Vehetsz boltban (amiket már néztél), de készíthetsz otthon is tápszerből rizsből, később grízből, vagy lehet kapni natúr, babáknak való gabonapelyhet/alapot, abból is.

A tejpépek, tápszerek (ha nem teljesen tejmentesek) tehéntejből készülnek, de ebben módosítják a tejfehérjét, hogy könnyebben emészthető legyen. Az a %-os arány nem a tejzsírra, hanem a termékben található tehéntej %-os arányára vonatkozik.

A tejitalt én 1 éves kor után adtam, tápszer helyett. Ez tkp egy tejporszerű dolog, ami még szintén módosított fehérjét tartalmaz, de gondolom kevésbé tápláló, mint a tápszer.Van, aki ilyenkor már fokozatosan tehéntejet ad, ám az én családomban sok az allergiás, szénanáthás, így kitoltam ezt az időt. Most 2,5 éves a nagyobbik lányom, de mivel a rendes tejtől iszonyatos szorulása lesz, így maradtunk a tejitalnál.

Biztos van még egy csomó minden, amit le lehet írni a témában, most hirtelen ennyi jutott eszembe. A babaételek receptje pedig végtelen, csak a képzelet szab határt.

2015. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy én mindkét lányomnál 5 hónapos kor körül kezdtem a hozzátáplálást, mivel a glutén bevezetését más korábbra ajánlják, mint egy éves kor, és szerencsés, ha még anyatejet is kap, mivel az csökkentheti a gluténallergia kialakulásának lehetőségét. AZ első lányomnál már akadozott a tejellátás, a másodiknál pedig sejtettem, hogy 6 hónapos korig fogom tudni szoptatni. A glutén bevezetését én gyümölcspüréhez adott búzalisztet tartalmazó babakeksszel kezdtem.
2015. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

tápszer: az amit most is adsz neki pótlást, az a tápszer. az anyatejet pótolja...


4-6 hónapos kor között lehet illetve kell elkezdeni a hozzátáplálást. tehát legkorábban 4 hónapos korban, anyatejeseek viszont 6 hónapos korban ajánlott, és akkor el is kell kezdeni, mert nincs minden a tejben és a baba szervezetéből eddigre ürülnek ki azok a vitaminok, ásványi anyagok.

tejpép: tulajdonképpen tápszer ez is, de ez sűrű, kanalazni kell és ízesített, tehát édes, desszert is lehet, de elég tápláló, eltelíti a babát.

tejital: ez is tápszer, de 1 éves kor fölött már nem tápláló neki a tápszer, ezért vagy tejre vagy tejitalra cseréled.

üveges bébiétel: ugyan az amit főznél neki, kis főzelékek, gyümölcsök amik le vannak turmixolva. ha valaki nem akar főzni vagy egyszerűbb neki, akkor bébiételt az a babájának. én is azt adtam a hozzátáplálás elején, mert a kóstoltatás első napján 2, második nap 4 kiskanállal adsz a babának az új ízből, egyszerűbb készen megvenni nekem.


tök mindeyg milyen variációk vannak a bébiételekből, nem az számít, meg van adva egy sorrend amit be kéne tartani a hozzátáplálás kezdetén, hogy ne alakuljon ki allergia, érzékenység.


az a neve: hozzátáplálási táblázat

ezt beírod a googlebe és kiad rengeteget, válassz egyet és azt kövesd, de majd a védőnő is segít.

annyi, hogy ha 4 hónapos korral kezdődik a táblázat és te 6 hónaposan kezded, akkor is az a sorrend, nem ugorhatod át, hanem 2 hónappal visszább nézed...

2015. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, így már érthető :)
2015. júl. 13. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2015. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehogy bevásárolj belőle. Kisfiam pl a tejpépeket meg ilyeneket meg sem ette. a baba italokat nem itta. még a babateát sem.
2015. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!