Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6,5 hónapos baba miért ébred...

6,5 hónapos baba miért ébred megint éjszaka? Többi lent.

Figyelt kérdés
A kisfiam kb. 2,5 hónapos korától végig aludta az éjszakát (este kb.fél8-8tól reggel 5-6ig). Ez tartott kb. 4 hónapos koráig. Akkor néha-néha ébredt fel, most viszont minden éjszaka. A hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtük, most azt eszi amit kora alapján kaphat. Reggel ébredéskor eszik kb. 200-230 ml tápszert, utána 10-10:30 körül gyümölcsöt 100-120 gr-ot. Ebédre főzelék van csirkehusival ebből is 100-120 gr-ot eszik meg. Uzsonnára tápszer 200-230 ml úgy 4 óra körül és utána fél8 körül vacsora szintén tápszer 200-230 ml. A két kiváltott étkezésnél nem kér többet, nem eszik meg egy teljes adagot. Éjszaka rendszerint 3-4 óra között felébred és akkor is behúzza a 200-230 ml tápszert. Gondoltam hogy a fogára ébred fel, kentünk először dologéllel, aztán dentinoxszal de ugyan úgy sírt tovább és a kaja segített csak. Vizet is próbáltam adni neki, azzal is visszaaludt nagy nehezen, de kb. 1 óra múlva megint fent volt. A tápit pár perc alatt megissza és utána alszik reggelig fél6-6-fél7ig, mikor hogy. Mit tudnék tenni, hogy többet egyen napközben? Másnak is volt ilyen időszak? Mi volt a megoldás? Vagy kinőtte a kicsi?
2015. júl. 15. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az étkezéseket laktatóbbá tenni, pl. gyümölcs vagy tápszer helyett adj neki hús-krumpli pürét.


Lehet, hogy elég volna a tápszert váltani egy nagyobb korcsoportos tápszerre vagy egy másik gyártóéra.

2015. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tanácsot nem tudok adni, de annyit tudok mondani, hogy a mi babánk is hat hónap körül kezdte a sűrübb kelést, most 8 és fél hónapos de nem hogy javulna, romlott a helyzet. Gondoltam a foga miatt, de az inyén nem látok semmit. Mondjuk ha 5x kel abból talán kétszer sikerül vizzel vagy ringatással visszaaltatni. Amúgy eszik. Ő még nagyrészt anyatejes, napközben próbálom többször etetni, laktatóbb kajákkal, de nem nagyon hajlandó többet enni. Engem is érdekelne, hogy mitől van hogy két hónaposan aludt 7 órát is egyhuzamban, most meg hogy már hozzátáplálunk mégis többször kel enni.
2015. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül a babát nap közben ellátni annyi tápanyaggal, ami elég neki, akkor éjszaka felkel az éhségtől. Nap közben lehet a kezébe adni kiflit rágcsálni, a tápszeres/anyatejes etetések közül elkezdeni kiváltani többet is babaétellel (rizses pulykahús, sütőtökös csirke és hasonlók). Nem kell többet adni neki, azt, amennyit kap, kell minél inkább úgy összeállítani, hogy "tovább tartson".


Érdemes megnézni a babaétel gyártók weboldalán, hogy az adott korcsoportnak ők milyen összetételű ételeket készítenek, és onnan lesni.

2015. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Eddig 2 étkezés van kiváltva a gyümölcsbe vagy kekszet teszek neki vagy tejpépet, hogy laktatóbb legyen. A főzelék pedig mindig úgy van hogy 1 vagy 2 fajta zöldség és van benne csirkehús. A 2 zöldség közül többnyire az egyik a krumpli szokott lenni. Váltsam ki a délutáni uzsonnát is? Azt azért nem akarnám még, mert akkor lehet még kevesebbet enne, így meg megvan a kb. 6-700 ml tápszer és a két másik étkezés ami már kanalas étel. De majd beszélek a gyerekorvossal a tápszerváltásról, most a milumil peptit eszi a kicsim.
2015. júl. 15. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem, az a tápszer, amit használtok, 0 hónapos kortól van, a Milumil Pepti-nek van fél éves kortól használható változata.
2015. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tápszer a bibis, fiam is így volt, 4 hós korától kezdtük a hozzátáplálást, azzal egyidejüleg 2-es tápszerre kellett váltanunk, mert nem lakott jól az 1-essel.
2015. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fogzás volt a ludas és a nagy meleg. Azóta is az 1-es tápszert esszük, de napközben már szép adagokat kap és van 6 körül egy vacsora ami főzelék vagy tejpép és még utána lefekvéskor 8 körül a tápszer. Mióta kijött 2 foga alul kicsit nyugi van és véget ért ez a kánikula is, szeptember eleje óta szépen eszik.
2015. szept. 28. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!