Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért utasítja el pár kanál...

Miért utasítja el pár kanál után az ennivalót?

Figyelt kérdés

megeszik 20-40 ml-t gyümölcsből vagy főzelékből, aztán sírni kezd, elfordítja a fejét, nem kér többet belőle. Aztán megissza az adagját tápszerből.

Mi lehet a gond? Próbáltam hígabbra, nehogy sűrűnek találja, én főzök neki, de már próbáltam az üveges bébiételt. Mindig ugyanaz.

Van valakinek tippje, mit próbálhatok még vagy mi lehet ennek az oka? Féléves baba.


2015. júl. 17. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán csak az ízét nem kedveli.


De mivel meg kell tanulnia enni, előbb-utóbb nem szabad neki odaadni a tápot különben nem tanul meg szilárdat enni.


Egyelőre szerintem elég hogy legalább valamennyi egyebet eszik, okés a fokozatosság.

2015. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálom, hogy picit ízesebbet adok. Eddig nem fűszereztem neki.
2015. júl. 17. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta kóstoltatod? ó Az én babám is kb. ennyit eszik és utána szopizik. Idővel egyre többet fog elfogadni ezek még neki új ízek. Ne erőltesd. Annyit egyen amennyit csak szeretne. Kitartás.
2015. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Türelem! Ne erőtesd. Még nem kell csodát várni, fél éves! Minden nap kínáld meg, meg fogja szokni.
2015. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kb. másfél hónapja kóstoltatom, a tízórait ki is váltottuk, de visszaestünk. Ha az elejétől döcögős, azt mondom, szoknia kell, idővel többet fog enni. De az elején jól ment, és nem tudom, mi változott.
2015. júl. 17. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én is ugyan ebben a cipőben járok. Nem hogy többet enne, mintha egyre kevesebbet kérne a kanalasból. Mi most tízórai (gyümölcs) és ebédre (főzelék husival) eszünk kanalasat, a többi tápszer. Te ha jól értem visszaálltál, hogy tízóraira megint tápszer és ebédre adod neki a kanalasat? A kisfiam elfogadja, ízlik neki amit főzök, de kevés adagot eszik meg belőle. Mennyit eszik egyébként tápszerből alkalmanként? Mi is fél évesek vagyunk.
2015. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
írtam privit
2015. júl. 21. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!