Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elutasít minden főzeléket....

Elutasít minden főzeléket. Hogy csináljam, hogy elfogadja?

Figyelt kérdés

A kislányom 7,5 hónapos. Tápszeres. A hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtük, kóstoltatással. Szépen haladtunk is, de a főzelék féléket semmilyen formában nem fogadja el.

Amiket eszik:

alma, sütőtök, sárgabarack, szilva, körte, banán,

csirkemell, kétszer kapott csirkemájat..

burgonya paradicsom, sárgarépa, a cukorborsót ritkán, de megeszi.

2szer kapott reszelt sajtot, és egyszer egy darabka túrót, de úgy láttam azt megenné.

Vettem neki különféle tejberízs és tejpépeket, de nem hajlandó megenni.

Már engem is a sírás kerülget, ha etetésre kerül a sor.



A kérdésem a következő lenne:

Mikor új dolgot adok neki, csak pár kanállal fogad el, de ugye éhes. Akkor mit adjak neki utána tápszert, vagy olyan kanalas ételt, amit szívesen megeszik?

Mikor vezethetem be a tejtermékéket?

Glutén tartalmú dolgokat 6 hónapos kora óta kap, nincs vele eddig probléma.Tésztát adhatok neki?

Hogy tudnám rávenni, hogy főzelékfélét is egyen? Vagy ne adjak most olyat neki amit szeret?.. Mert úgy érzem, hogy tudja, ha nem eszi meg úgyis kap mást...


A védőnőnket jó régóta nem láttuk.. ha kérdezek valamit ezzel kapcsolatban, az a válasza, hogy nem lehet ezt elrontani azt adok neki amit akarok...


2015. júl. 19. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Add neki azt, amit szeret. Őszibarackot miért nem próbálod, azt sem kéri?

Sütőtököt ilyenkor hol veszel?

2015. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem szereti, minek erőlteted? Inkább keresd meg azt, ami ízlik neki.
2015. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem. De ezt abból is le lehetne szűrni, hogy a kérdésem az volt, ha az új dologból adok neki, pl sárgarépa főzelék, és csak 3 kanállal eszik belőle, akkor mit adjak neki, tápszert, vagy olyan kanalas ételt, amit megeszik?

Az őszibarack kiüti...

2015. júl. 19. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
A kóstoltatás lényege, hogy kevéssel kezded. Nem baj, ha keveset eszik belőle. Majd megszokja. A lényeg, hogy elfogadja. Türelmesnek kell lenni. Mi 3 hónapig csak szinte mindent kostoltunk. Érdemes nem bebikaját adni neki, hanem szezonális zöldség, gyümölcsöt adni. Legalább azoknak van ízük. Légy türelmes. Szerintem a túró, sajt még korai.. vagy ha ragaszkodsz ahhoz hogy főzeléket egyen, akkor kombinád úgy, hogy benne legyen az új íz. Te főzol neki? És mégegyszer: türelem.
2015. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik semmilyen főzeléket, akkor ne erőltesd, nem benne van a hiba. Amit teljesen elutasít, azzal ne próbálkozz, inkább keverd azt amit szeret, és az új dolgokat.
2015. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ha keveset eszik az új ételből, akkor vagy másik étellel kell kiegészíteni, vagy tápszert adni, hogy azért ne maradjon éhes. Esetleg próbálhatnád a főzelékét gyümölccsel keverni, almával vagy sütőtökkel. Vagy ha nem ellenzed, akkor az üveges babakajákból a főzelékeket, hátha azt megenné. Tésztából elvileg még csak a tojás menteset ehetné, mert a fehérjét, ha jól tudom, most csak később ajánlott bevezetni. Tejtermékek közül, a tejföl, joghurt még kicsit később van a sorban, de sajtot és szerintem túrót is ehet már ha elfogadja.
2015. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetek együtt. Nálunk ez vált be. Ő is az asztalhoz ült, etetőszéket odatoltam, odaraktam elé a kaját kanállal együtt, aztán lassan elkezdett kanalazni, tulajdonképpen a kétkanalas módszert alkalmaztam, én is adtam neki közben egy-két kanálnyit. Az sem baj ha leeszi magát vagy ha csak nyalogatja a kanalat. A lényeg, hogy bármi történik ti nyugodtan folytassátok az evést, az sem baj ha leeszi magát. A lényeg, hogy ezzel megszerettetitek vele az evést.
2015. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az együtt evés megvan, bár még nem adtam neki kanalat, akkor ezt ma kipróbálom.

Szoktam adni neki üveges bébikaját és itthon készítettet is.

Meg keverni szoktam a kettőt.

Azt veszem észre, hogy a boltit jobban megeszi. De próbálom emelni benne az itthoni adagot.


Köszönöm az eddigi válaszokat, jó ötleteket továbbra is várok.


amúgy van olyan nap, mikor szépen eszik, van mikor meg csak a tápit akarja.

2015. júl. 20. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Most kaptam a védőnőmtől hozzátáplálásról anyagot, amiben a sajt, túró, joghurt, vaj bevezetése 10 hónapos kortól ajánlott, főzelékbe keverve.Én még most fogok a babámnak főzelékfélét adni, védőnő szerint, ha be van pár dolog vezetve, jó keverni, a kicsik szeretik a vegyes ízeket.
2015. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!