Hal bevezetése?

Figyelt kérdés
Mikor kell a halat bevezetni? 9 honapos a fiam, és -nem tudom, hogy probléma-e,- de még soha nem evett halat. Az az igazság, hogy kezdö anyuka és feleség vagyok, még a fözést is csak most tanulom, igy kb 70%ban üveges ételt kap a babám. Halat soha nem készitettem még, utoljára évekkel ezelött ettem a menzán, mert utálom. Angliéban élünk, szétnéztem a bébiételek között és egy, azaz egy darabot találtam, ami halas. A tescoban fellelhetö összeset megnéztem, egyféle van, az tonhalas. Viszont csak 10 honapos kortol adhato. Adjam ezt a babámnak? Nem szivesen kisérleteznék a hal elkészitésével, félek az apro kis szálkáktol, nem akarok kockáztatni. Esetleg vegyek konzerves tonhalat? Vagy azt semmiképp? Tudnátok tanácsolni valamit?
2015. júl. 28. 18:44
 1/3 anonim válasza:
12 hónapos kortól ajánlott. Előtte csirke, pulyka, 9. hónaptól marha, sertés, csirkemáj (hetente egyszer, a magas koleszterin miatt).
2015. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a babámnak hipp vadlazacos üveges bébiételt adtam már 6 hós kora környékén biztosan, egyébként a 4. hó betöltése után már lehet adni, ez van az üvegén [link] Nagyon szerette, ezért vettem neki többször is. A hipp ételek egyébként szinte minden összetevőben bio eredetűek. A hippnek van egyéb halas üveges étele is (bár nekik sem sok), ha szeretnél adni, akkor postai úton is lehet rendelni tőlük. Az omega 3 nagyon hasznos a babák fejlődésében, tejtápszerben, de a bébiételekbe is teszik. A babánk már kisgyerek, nagyon szereti a halat is, épp a héten kapott rákot. 1 éves kor után is arra figyelnék, hogy tengeri halból ne a zsírosabbat, mert azokban a nehézfém jobban elraktározódik, sok tavi halat egyen (a filézett harcsa a lehető legjobb választás, mert gyakorlatilag 0 az esélye, hogy szálka van benne). A lazac kényes ügy, mert zsíros hal révén benne is több lehet a higany, ha viszont tenyészetből van, akkor már nem olyan minőségi termékről van szó. A pisztráng is jó, de a szálkákra itt nagyon kell vigyázni. 9 hónaposan én már adnék neki filézett harcsát, paprikáslisztben vagy egész egyszerűen olajban sütve. Ha szétnyomogatod mielőtt a szájába adod, észreveszed a szálkát, de nem szokott benne lenni. Lazacból biolazacot, ha találsz. A hippes lehet, hogy a fiadnak már nem ízlene, mert az kicsiknek készült, tiszta püré.
2015. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja! A tonhalat kisgyerek, gyerek korig felejtsd el, tele lehet nehézfémmel, a szellemi fejlődésre nagyon rossz hatással lehet, egyébként meg méreg a szervezetnek. A pangáziuszt más okból szintén kerülni kell. Konzervhalból heringet, szardíniát, makrélát, vagy ha kapsz frissen készítve, marinírozottat, akkor olyat. A lényeg, kis testű, nem zsíros halak. Konzervhalban a szálka igazából ehető, nem okoz gondot. Angliában biztos sokfajta hal elérhető, tehát nem kell mindig harcsát ennie :-)
2015. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!