Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Okozhat-e gondot a későbbiekbe...

Okozhat-e gondot a későbbiekben, hogy nem igazán volt fokozatos az ételek bevezetése?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fokozatosan kellett volna bevezetni az új ételeket, de babám egyszerűen reszketett minden új kajánál, hogy adjak neki még.5 hónapos, már evett krumpli, répa, spenót, sütőtök és alma, őszi- és sárgabarack, áfonya, málna, eper, mindenből üvegest. Gluténnal sem volt gond (búzadarás tejpép).
2015. márc. 12. 20:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Nem okoz semmit gondot. De lassan már adhatsz neki olyan ételeket, amiket te főzöl.
2015. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
57%
igen. altalaban kesobb okoznak gondot a nem megfelelo eletszakaszban bevezett etelek (a glutenerzekenyseg pl ki sem mutathato 2 ev alatt). ha megfelelo idoben adtad, nagy mennyisegben azt talan nem gond. cde az eper 5 honap alatt eleg durva...nem utotte ki?? a babam még anyatejen keresztul is kiutotte 2 kanal eperlekvar. nem ertem miert kellett neki ennyi mindent adnod, a babaknak még nincs szukseguk kulinaris utazasokra. az en babam remekul elvolt a sutotokkel meg az almaval hetekig.
2015. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
bocs azt nem lattam hogy uvegest. de a velemenyemen nem valtoztat.
2015. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

én úgy tudom az epernek csak a magja allergizál, az gondolom nincs a babakajában. glutént 4-8 hónap közt ajánlják bevezetni. első perctől kezdve tápszeres, ezt elfelejtettem írni. amúgy a gyümölcsök mind úgy voltak, hogy almával kevertek.

főzni még nem akarok neki, majd ha lesznek friss zöldek, akkortól. :)

2015. márc. 12. 21:05
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

allergizálhatnak

apró magvasokat csak 18 hónapos kortól lehet (én nem hiszem hogy az üvegesekben bizti nincs mag, lehetetlen szerintem, csak mert a magozott meggybefőttben is van mag, ennyit a gépi, kézi válogatásról)

puffasztóknál(8-9 hótól) le kell önteni az első főzőlevet, mert abba főnek ki a puffasztó anyagok

spenót, sóska 10-11 hótól (üveges kajákat megint nem értem)

déligyümik egy évtől


importált árut soha ne adj, most is halálból mentettek meg kisbabát a magas nitráttartalmú cékla miatti mérgezéstől


földimogyoró 3 éves kortól


egyéb mogyorók, ilyesmik 2 évtől


az emésztőrendszerük nem lesz kapásból érett, ezért van a fokozatosság, fokozatosan alakul ki a bélflórájuk, stb úgy lesz képes a nehezebben emészthető dolgok feldolgozására, különbn csak terhelve van a szervezete


tejet ki lehet tolni megint 1 év felé, de akár 3 éves korra sem árt

tejtermékek 8-9 hótól


tojásból csak keményre főtt sárgáját ehet, maximálisan fehérje nélkül 8-9 hótól



csak az miatt fontos a foozatosság, hogy ne legyen allergiás egy életre.

2015. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
2015. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

*és a babák nem igényelnek ezerféle ízvilágot

első hónap csak két hét almáról és két hét barackról szól normál esetben persze az a.tej, tápsz. mellé

2015. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Tókre érdekes a hipp 4 hónapos bébi ételekben már a lazac is benne van sőt 4 hónaposnak van már bolonyai is ... sőt desszertbe van ananászos is...
2015. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

mondjuk szerintem ezek azért vannak, mert minden országban más az ajánlás, mit, mikor, hogyan kell bevezetni... legalábbis én erre tippelek.

na mindegy, ezzel már így jártunk, majd a következővel óvatosabb leszek. :)

kösz a válaszokat!

2015. márc. 12. 22:45
 10/36 anonim ***** válasza:
még vele is óvatos lehetsz 5 hónapos..
2015. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!