Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 15 hónaposnál miket kell még...

15 hónaposnál miket kell még kerülni, milyen ételtípusokat?

Figyelt kérdés

Egyedül laktóz-intolerancia fordult elő a családban, ezért a tej bevezetését még toljuk.

Mi egyéb van, amit érdemes még későbbre halasztani a kora alapján? (Gombán kívül a nehéz emészthetőség miatt.)


2015. aug. 1. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

amik akár nyomokban is(pl az aszalt bolti gyümölcsök)de mogyorót, diót és hasonlókat tartalmaznak(mogyorókrém..)

ilyeneket csak 2 éves kortól ehet


valamint földimogyorót csak 3 éves kortól(ha van allergén a családban a tej bevezetését is ki lehet eddig tolni)


valamint

"Két éves korig semmiképpen ne adjuk: tartósítószert, ízfokozót,

mesterséges szinezéket, aromát, édesítőszert tartalmazó étel,

felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír,

velő, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők, csoki, chips, ropi

"


és


"A gomba is allergizálhat. 1 éves korig semmiképpen ne adjuk, de

jobb vele várni 2 éves korig. "

2015. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*allergiás a családban
2015. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az iparilag finomított élelmiszereket eleve kihagyjuk, mi is ritkán eszünk.

Allergének szempontjából pedig köszönöm a leírást, ez nem volt meg nekem.

2015. aug. 1. 17:10
 4/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk mogyorós (törökmogyoró) ételt már evett, attól nem lett baja. Földimogyorót még nem kapott.
2015. aug. 1. 17:11
 5/13 anonim ***** válasza:

most látom csak 15 hós


akkor írok még


aprómagvasokat csak 18.hótól ehet és a déligyümölcsök is csak ekkortól ajánlottak(amivel sok anyuka nem ért egyet..)


"18 hónapos kortól

kiwi, ribiszke, szeder, egres, ·fonya, m·lna, eper, anan·sz, mangó stb."


és kifelejtettem pl bolti húskészítményeket is csak 2 ées kortól ehet(májkrém, nem színhús felvágottak, kenőmáj, miegyebek)

2015. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A déligyümölcsön annyiból meglepődtem,hogy a banánt már elég korán ajánlották. Fejből nem akarok hülyeséget mondani, de talán 6-7 hónapos kortól.

Mondjuk más déligyümölcsöt nem kapott még.

2015. aug. 1. 17:14
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
az, hogy mogyoróra hogy reagált lehet hogy felnőtten fog kiderülni
2015. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6-ra igen, nagyon sok helyen eltérnek az ajánlások is, meg speciel az üveges bébiételek is..


én óvatos stratégiát írtam, tudom hogy pl banánt mindenki ad pici babának is...én mondjuk nem, meg ha adtam volna is kiszedtem volna a magvas részét(hallottam már halálesetről banán miatt)

2015. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A családban két típusú allergia van csak: laktóz-intolerancia (anyám és én, de mindkettőnknél 30 éves korban, enyhe formában jelentkezett. Ezalatt értem, hogy a reggeli kávémhoz simán beborítok másfél deci tejet, viszont ha fél litert lehúzok belőle, akkor szaladgálás van.), illetve nálam napallergia. Valamint a tejszínt sem bírom, de azt rám tekintettel az egész család kerüli. Nem jártunk utána, hogy pontosan melyik alkotórészére vagyok allergiás.

Ez utóbbi szerintem őt elkerüli, már most barnább, mint én - a bőrtípusát az apjától örökölte (szerencsére).


Más élelmiszer allergia nem fordult elő 3 generációra visszamenőleg.

2015. aug. 1. 17:18
 10/13 anonim ***** válasza:

attól függetlenül ezek az ajánlások


csak a tejnél tudom, hogy családi allergia esetén az se baj, ha 3 éves korig nem iszik tejet

2015. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!