Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a baba élvezettel megeszi...

Ha a baba élvezettel megeszi a gyümölcspépeket és nem löki ki a nyelvével akkor már elég érett a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés
Direkt nem írom hány hós. Szerintetek? Mert azt olvastam ha kilöki a nyelvèvel lehet h éretlen rá, )na de ellenkező esetben?
2015. aug. 13. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy ebben a tekintetben érett-e rá, ez még nem jelent semmit. Vannak táplálékok, amiket egy bizonyos életkor alatt egyszerűen nem tud megemészteni. Akkor érett rá, ha meg tudja. Ennek meg nincs köze ahhoz, hogy épp kilöki-e. Amúgy szerintem ez a kilöki nem löki, meg majd a gyerek eldönti, hogy mikor akar enni, úgy baromság, ahogy van. Na mindegy.
2015. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ezt tekintve kezdünk hozzátáplálni.

Mindenképpen meg kell várni legalább a 4 hós kort, és csak azután elkezdeni FOKOZATOSAN a hozzátáplálást.

Szóval elsőre hiába cuppog, meg nyitja a száját, nem szabad 1-2 kanálnál többet adni.

Meg figyelni kell a székletét, mert ugye nem csak az ízlelőbimbóknak kell hogy tetsszen, hanem a gyomornak is...


Ne a csík tolja a repülőt.

Örülni kell, ha elfogadja, de attól még nem kell tömni, hanem betartani a fokozatosságot!

2015. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a belrendszere nem eleg erett 4 hós kora elott...amit mondasz, valoban egy reflex, ami elmulik 4-5 hos kor tajekan, de ettol meg nem biztos hogy a belrendszere is be tudja venni az uj eteleket. ha tapszeres, 4-5 hotol, anyatejes baba esteben pedig fel eves kortol ajanlott megkezdeni a kostoltatast (direkt nem hozzataplalast irtam..)
2015. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislánya már 1 hónaposan kanálból kapta a vizet és a vitamint, nála már ekkor kikapcsolt a kitoló reflex. 2 hónaposan anyuka fél percre nem figyelt és a kicsi bátyja "megetette" főzelékkel, amit élvezettel elcuppogott. De ettől még ez nem jelenti, hogy a bélrendszere elég fejlett, hogy anyatejen/tápszeren kívül mást kapjon.
2015. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
majd a székletéből kiderül elég érett-e rá :-) észreveszed ha korán adtad
2015. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 4 hónapos. Csak ugye 4 hón túl is mondják hogy akkor kell elkezdeni, 6 vagy 7..
2015. aug. 13. 15:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor kezded, amikor jónak látod. A 4 hónap és a 6 hónap csak ajánlás. Az én babám anyatejes, de mi el fogunk kezdeni 4 hónaposan kóstolgatni, mondhat mindenki, amit akar. Hat hónapos koráig viszont nem akarok étkezést kiváltani.
2015. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jaja, mi se sietjük el, inkább csak kóstolgat, eddig almát meg őszit kapott nagyon ízlett neki, le is videóztuk hogy cuppogja :) Eredetileg ki akatam várni ezt a sokat mondogatott 6 hót, de most van a finom őszibarack szezonja, télen már lehetetlen lesz beszerezni, olyankor almát meg banánt fog enni.
2015. aug. 13. 15:48
 9/16 anonim ***** válasza:
én lefagyasztanám inkább, de nem adnék neki most még ilyesmit...lehet hogy meg tudja emészteni, de mit gondolsz, a felnőtt kori bélbetegségek, fekélyek, allergiák miből alakulnak ki részben? Nem is értem, van elég tejed, legalább is nem írod hogy nincs, minek ezzel sietni? csak mert szezonja van?
2015. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: miért kell erőltetni a saját elgondolásaidat másra? Te úgy gondolod, más meg máshogy.
2015. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!