Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves kor után még adtok...

1 éves kor után még adtok tápszert a gyermeketeknek, vagy már tejitalt, esetleg tejet iszik?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit csináljak, a kislányom még reggel és este iszik most tápszert, este már elég keveset. Megvacsorázik 7 körül, de lefekvés előtt még iszik egy kis tápszert. Ha tejitalt vagy tejet adnék neki elalvás előtt, attól is eltelik azért valamennyire a pocakja, vagy már csak megszokásból isszák ilyenkor?

Elég tanácstalan vagyok, hogyan csináljam... :)


2015. szept. 5. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Reggeliben és vacsiban van tejital, pl. zabkásába keverve. Nálunk ez a vacsora része, fogmosás után már nincs más, csak víz, ha kér. Tejet még nem ivott, egyéb tejtermékeket rendszeresen eszik. 2 éves.
2015. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

junior tápszert kapják 2, 3 5,5 évesek. Mindnek hasmenése van a síma tejtől, és tejtermékektől. Bajuk nem lesz a tápszertől, csak bírja a pénztárca.

Akkor szoktatod át, amikor akarod, és neked megfelelő.

2015. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én adok, mert igényli, a védőnő azt mondta a tápszer a legjobb, ha azt nem akarok akkor adjak neki 3,5-es tejet...a kettőt összekutyulom, fele fele arányban, és azt issza reggel. Reggel csak tejet kap. mindkét alkalommal 250 ml-t. Imádja, reggel az első szava hogy TÁJ :) nem vonnám meg tőle semmi pénzért :)
2015. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, a tápszerek marha drágák, ugye egy éves kor után nem nagyon irják már fel őket. Lactogen Harmonyt iszik 3 hónapos korától (csak 6 hétig tudtam szoptatni, addig volt tejem sajna). Mostanság szerintem a foga miatt éjjel is felkel, és akkor is adok neki tápszert néha.

Nem tudom, hogy a tejitallal is jóllakik-e pl., vagy nem is kell hogy jóllakjon lefekvés előtt, illetve éjjel, csak a megszokás...

2015. szept. 5. 19:12
 5/14 anonim ***** válasza:
dm juniort próbáld ki esetleg: 1200Ft/500g és jól laktat, igaz nem hipoallergén. (az általad írtat nem ismerem).
2015. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
éjjel semmiképp sem adnék neki tápszert...max egy kis vizet...ha nem akarsz 3 éves koráig kelni hozzá..
2015. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kezdett tejet inni a lányom, addig szopizott.
2015. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon jó alvó szerencsére, már 8 foga kint van, amit meg sem éreztünk, most jön a kisőrlője a doki szerint, amiatt kel fel éjjel. Hiába adok neki vizet, attól nem alszik el, ha meg adok neki egy kis tápszert (tuti hogy éhes, mert elég sokat lenyom éjjel is, ha úgy akarja), utána azonnal visszaalszik. Tuti a foga miatt kel fel, de nem akarok neki mindenáron gyógyszert adni éjjelre, ha elég megetetni is. Nem minden este kér, van amikor elég ha felveszem, megnyugtatom, és szundizik tovább.

Ma pl. este 7 körül evett egy csomó tejpépet, lefekvés előtt, most fél 9-kor már csak nagyon kevés tápszert ivott, kb. 40 ml-t, mondjuk 100-nál többet már nem szokott ilyenkor.

2015. szept. 5. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:
hát én nem akarok okoskodni, mert a fogzást még csak hírből sem ismeri a 13 hós csemetém (ergo egy sincs neki) de úgy tudom, egy fogzó baba mindenre vágyik, csak cumisüvegre, szopizásra nem, mert fáj neki...de ezt tényleg csak olvastam...nincs tapasztalatom...biztos hogy amiatt kel? Mióta kel éjjelente?
2015. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kb egy hónapja kel, a doktornőnk szerint érzi a kisőrlője csücskét. Én mindig nézegetem, semmit nem érzek, de tény, hogy nagyon brutálisan eszi a kezét az egész ökle a szájában van, tehát valami tuti van. Amúgy másfél hónapos korától átaludta az éjszakát.

Nem tudom mi a túrót csináljak, panelban lakunk, nyilván nem akarom, hogy órákig üvöltsön.

De mondom totál változó, van, hogy csak megnyugtatom és alszik tovább, de van, hogy ha már semmivel sem tudom visszaltatni, akkor kap tápszert.

Fogalmam sincs hogy lenne jó.

2015. szept. 5. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!