Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos baba napirendje...

Tünde1989 kérdése:

7 hónapos baba napirendje hogy néz ki. Mennyit eszik, mikor? Mennyit alszik? Mit tud?

Figyelt kérdés
Az én babám anyatejes.3030 gram és 49 cm volt a születési súlya.Most 65 cm és 6600 gramm, kicsit el van maradva a súlya az átlagtól.Kíváncsi lennék, hogy a ti babátok mikor és mennyit eszik és hogy hány étkezést kell kiváltani ilyenkorra?
2015. okt. 20. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegnap volt 7 hónapos a kisfiam.

2960 gr volt születéskor, most 8500 gr.

Általában 6x eszik egy nap, ebből 4 szopi, kettőt már kiváltottunk.

Nagyjából így néznek ki a napjaink:

- valamikor éjjel szopik (éjfél és 3 között)

- 7 körül kel, utána szopik

- 8-kor visszük oviba a nagyobbik fiamat

- utána 9-fél 10 körül tízórai, gyümölcs keksszel

- 10-fél 11-től alvás (vagy séta közben, vagy az erkélyen), ált. kb. 1 óra

- 12-fél 1 körül szopik

- fél 2-2 körül alszik el újra, max. 1 órát, de ált. kevesebbet

- fél 4 körül húsos főzelék

- ha nagyon fáradt, fél 5-5 körül alszik még egy fél órát, de ez egyre ritkább

- 7-kor fürdenek, együtt a két gyerkőc, utána szopi és jó esetben 8-tól alvás. Sajnos sok esetben órákig tart az esti altatás, és éjjel is van, hogy 1,5 óránként ébred, refluxos.

2015. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs elmaradva a babád súlya! Az én lányomnak is ekkora a súlya és 1cm-rel hosszabb. Annyit mozog, hogy az is csoda, ha 1 gramm is megy rá. :)

Mi reggel 6-7 körül kelünk, cicizünk, játszunk, majd 2-3 óra ébrenlét után alszunk 1-1,5 órát (nagyon változó az alvás). Utána tízóraizunk gyümölcsöt, ma egy körte volt lereszelve, ezután cici és játék. 2-3 óra ébrenlét és újból alvás 30perc-2 óra, ebédre új ízek kóstolása főzelék formájában, kb. 80-100g., ezután cici. Vizet nem szereti, mindig cicivel oltunk szomjat. :) Harmadik alvás már nem mindig van, így gyakran estig kínlódunk, közben sok játék, csavargás, uzsonnára csak cici, fél 8-kor fürdés, előtte és utána cici, 8-kor ágyban vagyunk és cicin alvás. Éjjel 1-2 alkalommal ébred, ilyenkor cicizünk és alszunk reggelig.

Én úgy tudom, hogy nem kell még étkezést kiváltani, csak kóstolgatni. Én kicsit többet adok a babámnak, mert nagyon szívesen fogadja az ételeket.

2015. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az enyém 6 körül ébred akkor kicsit szopizik,utànna 7 körül visszaalszik.10 kor előbb szopi utànna tìzòrai gyümi+zab. Vagy keksz,utànna alszik.ADélben vagy egykor fözelék husival,utànna alvàs.Kb délutàn négy körül szopi utànna alvàs.Este 7 vagy 8 körül alvàs.Fürcsinek nincs fix idöpontunk. Az a baj'hogy mostanàban napközben rengeteget alszik,viszont este van h órànként felsîr,màr nagyon fàradt vagyok.2 napja viburkolt adok neki de semmi vàltozàs.Ma alvàs elött adtam neki tejpépet hàtha éhes marad de ugyan úgy felsìr.meg az is aggaszt,hogy havonta csak kb 300 grammot hìzik.Ma lemértem a szopikak és àtlagban 100 milit szopizik.Viszont azt nem ìrtam,hogy hajnalban ks szopik 2 x.most hogy felsìr többször is keveset.Reggel 200 milis pelust veszek le ròla,nem hiszem hogy éhesmarad..
2015. okt. 20. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!