Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor lesz hajlandó meginni a...

Mikor lesz hajlandó meginni a vizet végre?

Figyelt kérdés

A kislányom 16 hónapos, már születése óta nem issza a vizet, a legnagyobb melegben sem itta meg (anyatejes volt).

Higított gyümölcslevet, vagy újabban teát iszik, 140 milihez teszek neki kb. egy kávéskanál cukrot. Ha ennél kevesebb van benne inkább napokig nem iszik...

csőrösből sem fogadja el a vizet. Pohárból max egy-két kortyot. De mivel egyedül nem tud pohárból inni, azt is meg lehetne már neki tanítani, csak hogy a víz neki nem motiváció ehhez...viszont ha meg elkezdenék neki a poharába is teát rakni, esélyem se lesz hogy abból megigya a vizet, még azt az egy-két kortyot se...

mikor fog ez megváltozni? Nálatok mi volt az áttörés?


2015. nov. 20. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk a pizza :)

Engedtem az apjának, hogy együtt vacsorázzanak és bepizzáztak. Szegény még az esti tejitala után is ivott vizet elalvás előtt. De amúgy ő is vizezett naracs, alma, körte, cseresznyeleveket ivott pici korától, meg most teát szereti leginkább. Vizet akkor iszik, ha tényleg szomjas.

Próbáld ki amúgy a szívószálat is és a bubis vizet is.

2015. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

3. gyermekem van,én egyszerűen megoldottam,nem kapott mást.

2-3 óra elteltével szomjas lett és lám,megitta.

2015. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk egy kicsit drasztikus volt a dolog.Azt mondtam neki,hogy ha nem issza a vizet,nem fog tudni kakilni,kórházba kerül,és egy injekciós tűn keresztül kapja majd a vizet.Azóta issza.
2015. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2: 24 óráig nem ivott amikor ezzel próbálkoztam...tovább nem kockáztattam.


3: sajnos ő még ezt nem értené :)

2015. nov. 20. 09:34
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Az én fiam is higított gyümölcslét iszik, konkrétan almalét, 100%-osat, 1/3 almalé-2/3 víz. Ezt issza kb 8 hónapos kora óta. 1,5-2l almalé fogy el HETENTE, ettől szerintem semmi baja nem lesz az égvilágon. Egyedül este, fürdés után (meg éjjelre) kap tiszta vizet, arra azt mondom, hogy tényleg csak akkor igyon ha szomjas, ha meg igazán szomjas akkor a vizet is megissza.
2015. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én nem adtam neki mást. Beszéltem a gyerekorvossal, azt mondta 2 napig nem lesz baja. Persze arra figyeltem, hogy egyébként kapjon folyadékot: leves, lédús gyümölcs. 18 hónapos volt a lányom.


Egyébként nekünk azt mondta az orvos, hogy a higított gyümölcslével, limonádéval, teával nincs gond. A cukrozást kell teljesen elhagyni vagy legalább nagyon minimalizálni.

2015. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Nekem a legnagyobb gyerekem allergiás volt a tejre picinek, így "reggeli kakaó" helyett mindig almalevet kapott vízzel hígítva 50-50 %-ban. Annyi mindent nem ehetett-ihatott, hogy én örültem neki, hogy iszik, amit szeret, főleg hogy kevés folyadékot iszik/ivott mindig is.


Vizet alig ivott, inkább csak nyáron. Most már 8 éves, és néha ő mondja, hogy vizet kér, főleg nyáron.


Én nem csinálok belőle ügyet. Őszintén szólva én magam sem iszom sok vizet, és így nehéz lett volna a gyerekeimet "rászorítani" erre.


A húga kicsiként azt látta hogy a testvére almalevet kap, így ő is rászokott arra. Ő is tejfehérje allergiás (a nagy kinőtte, ő meg nem), és mivel neki sokkal nagyobb a folyadékigénye, több vizet is iszik a többi folyadék mellé. Pl. az iskolába fél liter hígított almalevet visznek mindketten. Amikor értük megyek, a nagynak még félig tele a flakon, a kisebbnek meg vízzel van töltve, mert a csapból utántölt magának, mivel szomjas.


Szóval én ezt nem erőltettem, és talán lehetne a bevitt folyadékban több a víz, de én nem tartom rossznak.


Egyedül vendégségben szokott lenni, hogy "csak víz van?" elhangzik a szájukból. Megisszák aztán, de valószínűleg kevesebbet, mintha más lenne.

2015. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Az én babám is elutasította a vizet. Sokan ilyenkor vállat rántanak és adnak cukrosat, mert azt megissza. Én nem így csináltam, megkerestem az okot, h miért nem issza meg. Az ok a hőmérséklet volt. Az anyatej/tápszer mindig meleg, a víz szobahőmérsékletű, nem esett neki jól, csak ha a vizet is meglangyosítottam.
2015. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A nagyobbikam sem itta meg a vizet, csak hígított gyümölcslevet, szörpöt, kakaót ivott, nem csináltam belőle problémát, én is általában szörpöt vagy hígított gyümölcslevet iszom, vizet inkább csak nyáron. Ja deee, elalváshoz csak vizet kap délben és este is, fogmosás után már nincs más. Amióta elkezdődött az ovi, megissza a vizet is mert ott azt kapnak, és a többiek is vizet isznak. Már itthon is sokszor vizet kér. A kisebbik bölcsis, ő is elalváshoz csak vizet kap, és a bölcsiben is sokszor van víz, nem reklamál érte. Kb 10-11 hónapos korukig nem ittak semmit, a cumisüveget sem fogadták el, csak az anyatejet. Szerintem nincs baj egy jól felhígított almalével, narancslével vagy teával, gondolom meg szoktátok mosni a fogát. És ha most csak ezt issza, majd közösségben kedvet kap a vízhez is.
2015. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8: ez jó ötlet, kipróbálom.


az az igazság, hogy a kivárás nálunk azért sem működik, mert észrevettem, hogy a gyümölcsökkel ilyesmivel ő bőven el van akár napokig is étlen szomjan...szóval őt nem érdekli a szomjúság...ha olyat próbálnék hogy nem adok neki más folyadékot 1-2 napig, akkor gyümölcsöt sem adhatnék, szóval tényleg semmit aminek van víz tartalma, mert egyszerűen neki az elég....2 napnál hosszabb időt meg nem kockáztatok meg.

2015. nov. 20. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!