Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 hónaposan elkezdeni hozzátáp...

2 hónaposan elkezdeni hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Sógornőm 2 hónapos korban kezdte el etetni tápszeres gyerekét, őszibarackkal, sütőtökkel, répafőzelékkel stb,anyagi megfontolásból. Most 6 hós a gyerkőc és hústól a banánig mindent eszik, kivéve tejterméket,mert tejfehérje érzékeny lett menet közben. Nem kritizálni akarom,mert az ő gyereke azt csinál vele,amit akar, hanem megerősítést várok,hogy ez butaság volt?! Mert mikor én elcsodálkoztam ezen a 2 hónapon, úgy nézett rám,mint egy hülyére és megkérdezte,hogy "Hát miért ne ehetne ilyesmit 2 hónaposan?"

#etetés #hoozátáplálás
2015. dec. 5. 13:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy a túl korai hozzátáplálás nem feltétlenül azonnal vagy gyerekkorban, hanem akár felnőttkorban is jelentkezik. Mondják, hogy ó, hát mi is már kaptunk ezt vagy azt 2-3 hónapos korban, meg mi is kaptunk már krumplipaprikást fél évesen...ja, nézz körbe, hány ember szed gyógyszereket rendszeresen harminc, negyven, ötven pár évesen, vagy jár rendszeresen a gasztroenterológiára, mert olyan rossz az emésztése...Ki mondja meg, hogy nem azért, mert mondjuk az anyja már 2 hónaposan hozzátáplálta...
2015. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor nem egy, nem kettő, nem 10 generáció felnőtt a WHO ajánlása nélkül is. "


Ezt azért nem mondanám. Lásd csecsemőhalandóság. Jó, oké, hogy az átlag dédi már 100 éves és nincs semmi baja (mert ugye minden családban van ilyen), de nem mindegy, hogy 15 megszületett gyerekből 15 vagy 5 éri meg a felnőttkort. Tudom, nem a sütőtök vitte el őket, hanem a torokgyík, meg a tél. De ha belegondoltok, az értékes anyatej helyett eszi ezt a gyerek. Nem is emészti meg ennyi idősen, mennyiségileg is éhezik, nincs meg benne úgy összességében az a vitamin, ami az anyatejben. Na ez már elég indok arra, hogy egy nátha elvigyen egy 3 hónapost (a régi antibiotikum mentes világban. Egyébként nem vagyok ab. párti). És nem, nem vagyok megszállott anyatej párti sem. De ha nincs, akkor inkább tápszerrel kell pótolni/kiegészíteni, mert az babáknak készült, az ő tápanyag igényüknek megfelelően. Na ez régen megint nem volt, maradt a lisztleves és a tehéntej a régi újszülött csecsemők táplálására. Mondom, ez meg is látszik az egy éves kor alatti halálozási statisztikában. (Jó, tudom, a minden családban fellelhető dédi 12 gyerekéből 12 felnőtt lett mégis-egyébként nálunk is.)

2015. dec. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!