Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészségesen étkezők, ahol az...

Egészségesen étkezők, ahol az egész család, beleértve a gyerekeket is, egészséges életmódott folytattok, hogy oldjátok meg a "nagymama kérdést"?

Figyelt kérdés
Legyen az paleó, norbi update, 90 napos, akármi, vagy simán csak a saját elveitek szerinti tudatos és egészséges táplálkozás, hogy oldjátok ezt meg? Elmegyünk a nagyihoz és már szeli is a kalácsot, melegíti a gombócokat, meri ki a fehérlisztes főzeléket, melegíti az olajat a rántotthúshoz, és még sorolhatnám.. A gyerek születésnapjára fehérlisztes, répacukros tortát hoz, süteményeket küld. Hiába mondom neki, hogy anyu, mi ezt nem esszük meg, ha amúgy készítenéd megennénk, de csak azért sem. Hiába mondom az apunak, ha jönnek, ne hozzanak egy halom édességet, mert úgy sem adom oda a gyereknek és csak kidobődik. Hozzon neki gyümölcsöt, zöldséget. Erre a válasz: dehát ő még csak gyerek. vagy amikor anyám ill. anyósom főztjét nem akarjuk megenni, akkor meg az van, hogy: ha csak keveset eszel belőle az nem hizlal. vagy az hogy ebben csak ennyicske deka cukor van, az semmi. Nem is a hízásról van szó(persze arról is), hanem h nem akarom ezekkel tömni a gyerekem. A gyereknek el van magyarázva, hogy az egészségtelen, nem tesz jót neki, el is hízik tőle, ha otthon eszünk, akkor minden zöldségről elmondom h milyen egeszséges, mi van benne, mire jó, a húsról is, stb. Soha egy szóval sem mondtam neki, hogy amit a mamák főznek azt ne fogadja el, vagy ne egye meg. Ilyet nem mondtam, magától visszautasítja és nem eszi meg. És amikor a mamák kérdik h miert nem eszi meg, akkor elmondja, hogy azért mert ebben ez és ez van és nem egészséges és ő olyat kér amilyet én főzők. Erre anyám (anyósom) kiborul, hogy hülyeségekkel tömöm a gyerek fejét, hülye vagyok, rossz anya vagyok, stb. De mindennek ellenére ők mindig olyan étellel várnak minket amit nem eszünk meg, ők mindig meghallgatják a gyerektől h miért nem eszi meg, és én is mindig meghallgatom h rossz anya vagyok. Mit tanácsoltok?

2014. jún. 29. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy csináld ésszel. Semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha kéthetenként egyszer megeszik egy szelet tortát, még így is 2000x egészségesebben él, mint a kortársai. Az tényleg visszatetsző, ha egyáltalán nem eszitek meg a főztjüket valami hihetetlen egészségtudatosság miatt. Az emberi szervezet nagyon messzemenőkig képes alkalmazkodni, úgyhogy tökéletesen igaza van a nagymamának abban, hogy ha csak keveset eszel belőle, az nem hizlal, illetve ennyimegennyi cukor az semmi.
2014. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%

1. A nagymama nevelte fel a gyermek valamelyik szulojet, aki meg mindig eletben van. Nem merget ad a gyereknek.

2. Nem a nagymamanak etkezik mindennap, ezert az a nehany alkalom kibirhato.

3. A nagymama mashogy nevelkedett, ot nem foglalkoztatjak a divatos kurak, eletstilusok. Kisunoka = csokitorta.

Osszessegeben en nem csinalnek belole nagy problemat.

2014. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csakhát az van benne, hogy én nem tiltom meg a gyereknek hogy megegye, nem mondtam neki soha, hogy kisfiam, most megyünk a mamához, semmit se egyél. Ilyen és ehhez hasonló mondatok soha nem hagyták el a szám! Most akkor kezdjem el rábeszélni a gyereket, h fiam, légyszives edd meg amit a mama főz? Egyszer úton hazafelé az apja megkérdezte tőle h miért nem evett a mákos kalácsból. Azt válaszolta, hogy azért mert egészséges akar maradni és nem akar elhízni mint a mama. Erre mégid mit lehet mondani? Én annyit mondok h miért jó amit mi eszünk, de soha egy ételre sem mutattam rá anyuéknál vagy anyósoméknál h ez rossz, ezt ne edd. Egyszerűen nem kéri. Most akkor kényszerítsem, hogy márpedig megeszed akkor is?
2014. jún. 29. 10:35
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Igen, mondd meg neki, hogy nyugodtan egyen a mama foztjebol, ti pedig otthon mast esztek.

Nem helyes dolog belenevelni ilyet egy gyerekbe, hogy rettegjen etelektol, vagy elhizastol.

2014. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Hát, a gyerek pedig tuti hogy nem magától találta ki, hogy el fog hízni a kajától meg beteg lesz. Ez a te sarad. Az, hogy a gyerek hogy fogja fel, nagyon függ attól, hogy hogy adtad elő. Márpedig aligha kiegyensúlyozott módon adtad elő, ha ennyire beparáztattad a gyereket ezekre a dolgokra. Amúgy az írásodból is látszik ez, könyörgöm, azon problémázni, hogy az amúgy nagyon egészséges főzelék (!) fehér liszttel készült...

lásd "A gyereknek el van magyarázva, hogy az egészségtelen, nem tesz jót neki, el is hízik tőle..."


Ebből nehéz lesz kijönnöd úgy, hogy hiteles is maradjál. Sajna, ezt a csapdát te csináltad magadnak. Ha most így maradtok is, kamaszkorában a kölyök csupán a tiltás miatt hétpofára fogja zabálni a mekis kajákat.


A nagymama felé szerintem egy kis pszichológia sokat segítene. Másként is elő lehet ezeket a dolgokat adni. Szerintem ha nem azt mondod a nagymamának, hogy "tejcsoki helyett hozzál barackot", hanem azt, hogy "hozzál barackot kérlek, mert a gyerek imádja", akkor nem azt érzi, hogy meg akarod akadályozni, hogy finomságot adjon az unokájának, hanem azt érzi, hogy az unokája legnagyobb igényét elégíti ki.

2014. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
"Azt válaszolta, hogy azért mert egészséges akar maradni és nem akar elhízni mint a mama" az a gyerek azt se tudja miből készül az a süti gondolom... meg ez már szerintem kezd a gyereknél beteges lenni, hogy azért nem eszik meg egy szelet sütit, mert fél hogy megbetegszik tőle...szerintem ennyire nem kellene tudományosan étkeztetni a gyereket, meg agyonmagyarázni hogy melyik zöldségbe mi van. AA liszt se egészségtelen, a cukor se, a zsír se stb. ha tud az ember mértéket tartani. Inkább erre kellene megtanítanod, hogy mamánál nyugodtan ehet de nem ész nélkül. Pl egy szelet tortától semmi baja nem lesz, nem sz(a)rral eteti a mama se. Atyaég...elképzelem elmentek anyóshoz, süt-főz kedveskedik ti meg nem esztek belőle, meg finnyogsz...mert biztos vagyok benne a gyerek magától nem fogja azt mondani hogy nem eszi meg a dsütit stb...
2014. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem egészséges meg hogy hizlal, azt konkrétan a mekire, kfc-re és ehhez hasonlókra mondtam neki. A mamák főztjére soha! Azokról soha nem mondtam h rossz, vagy beteg lesz tőle. Sőt, a beteg szót nem is használtuk ezeknél a beszélgetéseknél, mi azt mondjuk h egészségesek és fittek maradunk. Nem azt mondom hogy azért mert betegek leszünk, ez így tényleg paráztatás lenne.

És ha elmegyünk, akkor nem finnyogok, én szépen megmondom hogy én ilyet nem kérek, esetleg, ha rántott hús van rizzsel és friss salátával, akkor eszek rizst és salátát, vagy ha éppen nem csak olyan gyors látogatásra jöttünk, hogy belestünk miujság, hanem tényleg több órát ott vagyunk akkor lecsipedem a húsról a panírt és úgy eszem. Úgy megeszi a fiam is, húsokkal, salátával nincs gond. Ha meg például rakott krumpli van azt a férjem úgy eszi hogy kieszi a húst meg a tojást.(én alapból sose szerettem a rakott krumplit, nálam ez nem kérdés). Szóval ilyenekkel nincs gond, csak a főzelékek, sütit, édességek, perecek. A főzelékkel úgy volt, hogy meglátta a mamáét és kérdezte, hogy miért ilyen világos és nagyon sűrű, anyáé meg sötétebb és hígabb. Mondtam neki, hogy azért, mert a mama más lisztet tett bele. És már nem is kérte. Meg ilyeneketkérdez állandóan, mert én enm fehér gabonalisztet használok, igy nekem alapból minden sötétebb, vagy tömötebb.

Amúgy a másik meg, hogy ezerszer elmodtam anyósomnak is, hogy ne készítsenek semmit, mert nem vacsorázni jövünk, van mit ennünk. Megiszunk egy kávét, teát, esetleg kakaót és megyünk. Ha meg nagyon akar főzni, akkor főzzön egy kis zöldséglevest és kész, azt legalább a gyerek is megenné. Közel lakunk, 25km-re,minimum hetente egyszer eljövünk, ha nem kétszer, nem kell annyit készülni ránk. Dehát ezt nagymamának magyarázni felesleges.

Amúgymeg ha már finnyogás, ők finnyognak ha eljönnek. Anyám még úgy ahogy visszafogja magát, megkóstolja, de apámon meg az anyósomon látni h menekülnének. Akkro én miért legyek toleránsabb? Én legalább próbálok kompromisszumot találni, ők meg csak bámulják az ételt meg pofágat vágnak, meg sóhajtoznak.

Ők miért nem tudnak egy kicsit megértőbbek lenni? Hátha látom hogy az a gyerek a francba is de nem eszi meg, hát akkor megemberelem magam és változtatok hogy egyen a kisunokám, vagy nem?

2014. jún. 29. 13:43
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban mit eszi/evett a gyereked?
2014. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Amit én odaviszek a konyhára, az le van az igazgatóval is beszélve meg a szakácsnőkkel is. Persze nem ingyen csinálják.
2014. jún. 29. 14:40
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
És gondolod, hogy majd a suliban is ezt csinálod?
2014. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!