Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a helyzet, hogy ha csak az...

Mi a helyzet, hogy ha csak az egyik fél akar gyereket?

Figyelt kérdés

Tehát röviden: rájöttem, hogy barátnőm ( nem vagyunk házasok, de már majdnem 1 éve együtt LAKUNK, majdnem 3 éve vagyunk együtt ) csak a "vagyonomat" akarja ( régi parasztház egy falun, 2 szobás lakás a városban, autó ), tehát házasság és válás. Szembesítettem a tényekkel, hogy tudok erről és szeretném ha "elválnának útjaink". Erre bejelentette hogy terhes ( holott állítása szerint fogamzásgátlót szedett, de tényleg megtaláltam a bontatlan dobozt egy eldugott dobozban ) és hogy ha elhagyom ( tisztázzuk, nem én nagyom el, hanem kidobom ) akkor súlyos gyerektartást fog követelni + az egyik házat ( / lakást ). Mondtam, hogy menjen el orvoshoz elvetetni a gyereket, de nemet mondott.

Ilyenkor mi a helyzet? Ő már hazaköltözött a szüleihez ( bár a cuccai nagy része még itt van ) és most nem tudom mi lesz. Van valami jogi lépés? Elveszíthetem a nehezen összegyűjtött cuccaim? ( Már a megismerkedés előtt is az enyémek voltak. )


2014. máj. 22. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem úgy működik, ahogy az exed gondolja. Csak gyerektartást vagy köteles fizetni, de azt is csak akkor ha az apaságod vállalod, vagy bizonyítható. Semmi más nem lesz közös, még akkor sem, ha terhes.

A gyerektartást meg a bíróság fogja megállapítani, a jövedelmed alapján és nem az alapján, ami vagyontárgyad van.

2014. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
gyerektartást kell majd fizetned ha te vagy az apuka, de a vagyonodhoz nem nyúlhat, úgy tudom ehhez legalább 5 év, hivatalosan is jegyzett élettársi vagy házastársi viszony szükséges.
2014. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a vagyonodhoz nem nyúlhat lévén nem vagytok házasok és semmi köze hozzá


max gyt fizetsz de azt is a legális jövedelmed után kell fizetned

kb 15-25% között lesz ...

18 éves koráig fizeted majd kéred a nagykorúságra hivatkozva befejezni...

2014. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyerektartás és ennyi.
2014. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet a hazugsággal? És hogy én még nem akarok gyereket? A munkám nem engedi, min. 4 hónap mire előléptetnek. Most mondjak le egy gyerekről? Szeretnék, de nem most.

Ennyi? Részben örülök, hogy "csak" a gyerektartást kell fizetni, na de most akkor is.

2014. máj. 22. 15:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Mégis mi lenne?


Hazugságért nem büntetnek. Gyerekcsinálásnál te is ott voltál.

100 %-os védekezési módszer egyébként sincs, ami azt jelenti, hogy bármikor, bárkivel, bármilyen védekezési módszer mellett is létesítesz nemi kapcsolatot, MINDIG benne van a pakliban, hogy gyereked lesz a légyottból.


Éppen ezért a kutyát nem érdekli, hogy hazudott vagy sem, mert egyébként is lett volna rá esély.


Abortuszra NEM kényszerítheted.


Ha kételkedsz az apaságodban, akkor nem ismered el a gyereket, de ha a DNS-vizsgálat megerősíti (amire kötelezhetnek), akkor ki kell fizetnek annak a díját is.

2014. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó, de nem megcsalt, hanem haszonleső.

Mindegy... Nem ugrok ki a bőrömből a boldogságtól....

Azért köszönöm.

2014. máj. 22. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem haszonleső, csak szimplán buta. A "vagyonodra" csak majd a gyereked és ő is csak a halálod után tarthat igényt. Gyerektartásból pedig még senki nem gazdagodott meg. Jellemzőbb, hogy semmire sem elég.
2014. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!