Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar enni az óvodában,...

Nem akar enni az óvodában, van ilyen helyzet másnál is?

Figyelt kérdés
Nem eszik,inni sem kér,hogy tudnék neki segiteni?Nem beszél igy nem tudom mi az oka.Problémás,figy.zavar,autizmus.5éves múlt.Tud valaki segitö ötletet adni?Elöre is köszönöm.

2015. szept. 2. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

majd beleszokik

ne erőltesd

max kérdezz rá h finom volt e az ebéd

ha nem hát nem, beletömni nem fogod tudni

reggel adj neki bőséges reggelit és ha hazaértek akkor is

2015. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a bölcsiben volt, hogy nem evett (az étel állagával volt gond, a főzelékkel). Reggel evett otthon, aztán délután, amikor hazahoztuk. Szerencsére csak fél évig volt bölcsis, tovább nem tudom, hogy ment volna így, hogy nem evett. 1 éve ovis, most 4 éves, most is keveset eszik az oviban, de kicsit jobb a helyzet, bár így is vannak napok, amikor nem eszik az ebédből. Szerencsére a kisfiam beszél, neki is autizmus spektrumzavara van (Aspergeres). Az evészavar elég jellemző tünete az autizmus, lehet problémája az étel színével, állagával, ízével. Nekünk általában állaggal van probléma, régebben jobban előfordult a színbeli válogatás is. Megoldást sajnos nem tudok, nekünk az ovi egy kicsit javított a helyzeten, de sajnos otthon is nagyon problémás az egész evése.
2015. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Valószinű azt gondolja ha nem eszik elöbb jöhet haza.Próbáltam neki másik poharat az oviban,

de abból sem ivott.Reggel 2 dl tejet v. kakaót iszik mielőtt indulunk.

2015. szept. 2. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Meddig van ott? Egész nap, vagy fél nap?

Ha fél nap, akkor lehet, hogy nem kellene erőltetni. Ha 4-5 órán keresztül nem eszik, nem lesz baja. Majd eszik otthon ebédet.

Ha egész nap ott van, én megbeszélném az óvónénikkel, hogy közös étkezéseknél ne erőltessék, de ha megéhezik és keresi a kaját, akkor adják oda neki az otthonról hozott kiflit, rántott húst stb. Mivel SNI-s, gondolom olyan oviba is jár, ennyit igazán elnézhetnek neki az óvónők.

Jártok valamilyen fejlesztésre? Gyógypedagógushoz, pszichológushoz? Talán neki vannak tippjei, hogy hogyan lehet segíteni neki ebben.

2015. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Járunk fejlesztésre,és oviban van gyógypedagogus.Fél napot van,csak aggódom,hogy ebédig nem eszik.
2015. szept. 3. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz baja, nyugi. Nálunk is volt olyan kislány a fél napos oviban, aki alig evett valamit, soha nem volt semmi gond vele. Ha otthon tud reggelizni, nem fog elájulni, vagy ilyesmi.

Persze ettől függetlenül meg kellene kérdezni a gyógypedagógust, hogy mivel lehetne rávenni az evésre, de én semmiképp sem erőltetném.

2015. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!