Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezettetek be a tehente...

Hogyan vezettetek be a tehentejet a gyerek etrendjebe?

Figyelt kérdés
11 honapos a lanyom, azt mondtak, hogy mar lassan be lehet vezetni a tejet, fokozatosan. Mar evett tejtermekeket (joghurtot, turot), nem volt vele gond, ill. kapott mar Nestle baby pudingot is (nem vittuk tulzasba az edesseget).
2016. jan. 20. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tejterméket 8-10 hónaposan.

A feldolgozatlan tejet csak 22 hónaposan. Pár napig kecsketejet adtam az esti tejital helyett, utána házi tehéntejet.


VAn, aki bevezeti előbb, nekem azt mondta a védőnő, hogy a 2 éves fiamnak megterhelő lehet a veséjére a napi 2,5 dl tej, úgyhogy hígítsam. (tudom, a bolti eleve vizezett)


De én nem szerettem volna tönkretenni a veséjét a korai tejivással (mi sem vagyunk nagy tejesek), így nem akartam korán adni neki.

2016. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

11,5 hónapos korban tejbegrízt csináltam. Már nem emlékszem, milyen arányban, kb. fele víz, fele tej volt, és sokáig forraltam. Két héttel később adtam újra, akkor kicsit több tejjel, aztán mehetett kis tej a főzelékekbe, meg egyéb ételekbe, és így tovább.


Három gyermekem közül mindhárom egészséges, de nálunk soha senkinek nem volt a családban semmilyen allergiája vagy étel intoleranciája.

2016. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Masodik, bolti tejet vagy hazi tejet adtal neki? Kell a bolti tejet vizzel felonteni vagy azt nem muszaj?
2016. jan. 20. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!