Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos babának milyen a...

6 hónapos babának milyen a megfelelő napirend ételeket illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem a hozzátáplálást, de mostanában szinte semmit nem akar 2x megenni...

Reggel 6 körül kap tápszert (azt is csak kb 2 és fél hete, előtte anyatejet kapott)

10 körül kap almás kekszet

1-2 óra körül kapna valami főzelék félét (ha megenné)

5-6 körül megint valami gyümölcsöt

alvás előtt pedig tápszert

Kapott már almát, azt mondjuk elég sokszor megeszi,céklát,répát,sütőtököt. Tejpép abszolút nem kell neki.



2016. jan. 27. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem kap most már anyatejet?

Az én babám is jobban inkább az édes dolgokat szereti amiben van gyümölcs, mi még nem tudtunk kiváltani egy étkezést sem, mert hiába adom neki a gyümölcsöt utána még ugyan úgy megeszi a tápszeradagját.

Lehet hogy túl hamar akartad kiváltani az étkezéseket, ehhez hozzá kell szoktatni.

Ha nem akarja megenni a főzeléket akkor rakj bele egy kis cukrot, lehet hogy édesebben megeszi, vagy gyümölcsöt.

Próbálj neki bevezetni új dolgokat is már ezeken kívül.

2016. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos elapadt a tejem, semmi nem használt, se a tejserkentő gyógyszerek, se a teák, ay sem, hogy gyakrabban tettem mellre. Kb 3 nap alatt fokozatosan elapadt. Állytólag sokat idegeskedtem és ez közrejátszhatott benne.

Húslevest szoktunk még neki adni, azt szereti,de csak akkor ha mi is esszük :)

Szinte mindent csak egyszer eszik,amikor még új neki, de utána 2-3 kanál után nem eszik többet.

Tegnap adtam neki répát egy kis csirkemellel (húslevesből) és húslevessel higitottam neki. Először olyan szépen megedte,de este felé mikor megint adtam volna már nem kellett neki...

Hányszor adjak neki tápszert? Eddig reggel és este kapott, de ma már kellett adjak neki napközben is, mert semmit nem akart megenni.

2016. jan. 27. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babának még sem cukrozni, sem sózni nem szabad az ételeit. A húslevesből is akkor vehetsz ki neki dolgokat, ha nem ízesítetted még be.


Napi 3x adsz neki szilárdat, ez túl sok. 1 vagy 2 elég, ők még nagyon igénylik a folyékony ételt vagyis az anyatejet, tápszert.

Nekem is van egy 6 hónaposom. Egy étkezés sincs még kiváltva, pedig 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Hagyom, h annyit egyen, amennyit akar. Ha az 4 kiskanál, akkor annyi. Ha 100 ml, akkor annyi. Minden étkezés után megkínálom tápszerrel.


A lényeg, h ne siettess, ne erőltess semmit.

2016. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor valószynű, hogy az a baj, hogy túl hamar akarom kiváltani nála a tápszert.

Inkább én is adok neki többször tápszert, aztán majd szépen lassan csak elkezd mást is enni.

Csak kicsit elbizonytalanodtam, mert az egyik ismerősömnek is pici babája van és mindig mondja, hogy neki eszik szinte mindent.

Ad neki tejpépet, krémtúrót, meg minden félét és nem értettem, hogy az enyém miért nem eszik semmit szinte.

Na nem baj, kicsit válogatósabb, úgy tűnik. :)

2016. jan. 27. 19:31
 5/7 Regáti ***** válasza:
Az én kislányom sem akarja a főzeléket enni de rakok neki gyümölcsöt mert azt szereti(alma,meggy,szilva héj nélkül,őszibarack,sütőtök) és úgy megeszi! Próbáld meg hátha! És utána még a az enyém is szopik mert anyatejes!
2016. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Krémtúrót a 6 hónaposnak? A tejtermékeket még korai adni. Ne hallgass rá, keress egy hozzátáplálási táblázatot és haladj aszerint szép lassan, fokozatosan. Nektek ne a szomszéd meg az ismerős gyereke diktálja a tempót.
2016. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már kerestem, csak az a baj, hogy én betartom, de ha elmegyünk az én anyumékhoz vagy az anyósomékhoz, ők teljesen a maguk gondolatai szerint etetik szegényt, hiába szólok, hogy azt még nem kell neki, mintha a falnak beszélnék...szerintem ezért is van egy kicsit összekavarodva a pici...
2016. jan. 28. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!