Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit eszik a 14 hós babátok...

Mennyit eszik a 14 hós babátok? Hogy szoktassam rá az evésre?

Figyelt kérdés

Zömében még szopizik, de kap mást is. De alig eszik belőle. Reggelire kb.2*2 cm kenyérdarabot. Délben szerintem 5 falatnál nem eszik többet. Mandarint és a csemegeuborkát nagyon szereti, de ha husival együtt kínálom az uborkát, akkor csak az ubit eszi. Mit csináljak?

Jó lenne, ha már egy kicsit kevesebbet szopizna, kistesót szeretnénk.


2016. jan. 28. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mennyi foga van? Tud már rágni? Főzelékeket, esetleg párolt zöldségeket pürésítve sem eszi meg? Gondolom a hozzátáplálást már megkezdted jó fél éve, annyi sok recept van, amit szeretnek a babák, próbálkozni kell.

A kenyeret az én babám sem szerette, viszont az Abonett-et imádta rágcsálni, hozzá paradicsomot, sajtot. Kapott csőrös pohárból kakaót, azt a mai napig kéri minden reggel.

Ha jön a foga, lehet, hogy fáj neki a rágás, pépeset sem eszik? Babaételt? Vannak nagyon jó ízűek is, pl. a Rossmann-os babaételek nagyon jók, spenót csirkehusival és hasonlók, lehet érdemes lenne kipróbálni.

2016. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mekkora baba? Mennyit mozog? Hogy tud jól lakni csak a tejjel?

Az én lányom is szopizott még ennyi idősen,de mellette 4 szilárd étkezése volt.

Gyümölcsök, gyümölcspépek? Főzelékek? Túrókrém, joghurt?

2016. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kistesó miatt legyen fontos az étkezés, hanem mert ennyi idősen sokkal változatosabb étrendre van szüksége, mint az anyatej és 1-2 zöldség, gyümölcs. És teljesen mindegy, hogy hány foga van, az ínyükkel is csodákra képesek.

Az enyém 14 hónaposan reggel kapott tejitalt müzlivel (13 hónaposan magától hagyta abba a szopit), egyébként ette, amit mi is, abban a formában, ahogy mi is (kb. 10 hónapos korától már nem turmixoltam).

2016. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Huh hát az én majdnem 14hós babám sztem nagyon sokat és jó ízüen eszik. Szerencsések vagyunk mert imád enni.

Talán ezt annak köszönhetem,h mindig megkostoltattam vele mindent:-) persze ami az életkorának épp megfelelő. Talán az is segített,h kb 10hós korától sokszor eszik egyedül. Kap egy lapos tányért,bele husit,zöldségeket,kenyeret és szépen el nyamnyog rajta. Hagyom kibontakozni:-) imád egyedül csipegetni. Kenyeret is szereti,ma pl bepuszilt tök egyedül 1szelet vajas,kechupos kenyeret. Babapiskóta is nagy kedvenc. Meg hát igen az ubi is,és a mandarin nálunk is favorit:-)

Próbáld meg,h elé rakod az ételt és hagyd,h ismerkedjen vele. Persze ha vannak már fogacskái és amúgy tud szépen egyedül enni. Mellé rakhatsz egy pohár vizet ha megszomjazna.

2016. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nanaszka ***** válasza:
Az enyèm is ekkora,ès pont azt eszi amit mi.... ès nagyon jòl eszik... pl tegnapi napunk: reggelre 3 virsli,de. 2 narancs leve kicsavarva, ebèdre: 1 nagy tányèr leves,ès másodikkal is megkìnálom... ha kèr jò... ha nem nem..., du valami apròságokat szedeget, vacsira 1 szelet megkent kenyèr. Lefekvèskor iszik tejcsit... 3 decit,ès jòl elvan reggelig
2016. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy csináltad a hozzátáplálást? Nem váltottál ki egy étkezést sem?
2016. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyit és mennyi időnként szopik?
2016. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gond, hogy nem kóstolná meg. Igazából már mindenből adok neki, amit mi is eszünk, csak nem eszik sokat. Az édesebb kajákat egyáltalán nem szereti. Az üveges bébiételből max a felét eszi meg. A gyümölcsöket szereti. A kenyeret is szereti magába. Még egy étkezést sem tudtam kiváltani, mert hiába adok neki bármit, ha keveset eszik, márpedig ez így van, a tejcsi mindig kell utána.

A tejjel pedig egyébként jól szokott lakni.

2016. jan. 28. 13:46
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és van már 12 foga.
2016. jan. 28. 13:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet, mint nálatok. Nekem már másfél éves a lányom, de még mindig szopizik naponta többször is. Amikor mi étkezünk, akkor kap abból, amiből mi eszünk. Eleinte nagyon zavart, h nem eszik rendesen, de ma már úgy vagyok vele, h egy ekkora gyerek még nem éhezteti magát és nem fogyózik, amennyi kell neki, azt meg fogja enni.
2016. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!