Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok először kakaót...

Mikor adtatok először kakaót a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
10 hónapos korától adok néha kakaót a tejéhez. Ismerősök közül többen úgy néznek rám, mint ha legalábbis wiskey-t tennék az üvegébe... Mi a baj a kakaóval?

2016. febr. 21. 21:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
1 éves kor előtt meg egyébként sem adnék. Férjem is kapott már pár hónaposan. 35 éves korára lett tejallergiás. Az orvos azt mondta azért mert túl koran kapott és ez hozta neki elő felnőttkorban.
2016. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
azt hiszem masfel evesen kapott. te tényleg tejet adsz vagy a tejen tapszert ertesz? 10 honaposnak nem adnek tejet még.
2016. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

1. a kakaobab koffeint tartalmaz, annak aki itt azzal dicsekedik hogy valodi kakaot ad 7 hobaposnak kulon gratulalok.

2. azert felesleges adni mert fennallhat a veszelye hogy kesobb nem issza majd meg magaban a tejet.ami azert.baj mert a kakao koffeines, semmi szuksege ra a szervezetenek, ha meg kolyok verziot veszel az tuti hogy cukros vagy muanyag, szinten semmi szuksege ra.

3. a tej ellen en.nem vagyok,.de az ajanlas minimum 1 ev, en is akkor vezettem be,.biztos hogy nem kockaztatnek egy kesobbi allergiat azzal h 10 honaposnak.tejet adok, kulonben kesobb cudar dolgod lesz, ha minden tejes etelt a haromszoros aru verzioval kell helyettesitened...


de a legnagyobb gond a koffein, a ferjem amugy koffein erzekeny es akkor jottunk ra mikor kakaot ivott mwrt amugy sosem kavezott de egy kakaotol is a mento autoban kotott ki. kb. ennyire valo 8 honaposnak...

az hogy 3-4 eves egyszer egyszee iszik az egy dolog...de hogy allandoan azt igyon egy 10 honaos

2016. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Kakaót olyan másfél éves kora körül. De akkor lett bölcsis, ott is kapott.

Előtte én ezt raktam neki a reggeli tejébe:

[link]

Van belőle kakaós is, azt egyszer vettem, de nem itta meg, alapból jobban szereti a vanília ízt.

Most 5 éves mar a lányom, jóformán csak vizet iszik. Néha tejet, vagy nagy ritkán vetet Minimax szîvószálat.

2016. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

Este ne adj neki koffeintartalmút, felpörög. Gondolj a csokikra, azoktól is felpörögnek.


Egyébként érdekességképpen az én koraszülöttemet a kórházban koffeinnel kezelték. Sajnos sokáig apnoés volt, annyira mélyen bealudt, hogy elfelejtett levegőt venni, állandóan ébresztgették a nővérek. Hetekig kapott koffeint, azt mondták az agynak pont azon a részén hat ami az ébresztésért felelős :)

2016. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Kisfiam 14 hónaposan kapott először kakaót, azóta minden este lefekvés előtt megiszik kb 1,5-2 dl-t. Őt egyáltalán nem pörgeti fel, 12-13 órát alszik éjjel ébredés nélkül.
2016. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ koffeines kakaót kap e a gyerkőcöd. Mint írtam az én koraszülöttem koffeint kapott a kórházban. Mindig a délelőtti 11es etetésnél kapta meg, még viccelődtek is a nővérkék hogy tejes kávé, mondjuk úgy is nézett ki. Szegénykém tudni kell nagyon gyenge volt, egész nap aludt. Viszont a koffeintől az 5 órás etetés idejére úgy kipattant a szeme, hogy még pislogni is alig pislogott és 3 órán keresztül nem aludt csak nézett ki a fejéből :) Amikortól ellehetett neki hagyni és már nem kellett neki adni onnantól egész nap aludt, volt hogy etetésre sem kelt fel :)
2016. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

azert ez eleg extrem ettol még ugyanuhy semmi szuksege egy 8 honaposnak koffeinre.


ez olyan mint hogy akinek sulyos ertagulata van cigarettaznia kell (ismertem ilyet)....en nem adnek 8 hobaposnak kakaot...nem.vagyok bio anyu a gyerekem 1,5 evesen eleg sok fele edesseget eszik alkalmi jelleggel de hogy azt a jo szokasat, hogy reggel este tiszta tej/tejital nem rontanam el a kakaoval, az tuti!!

2016. febr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2 éves kora után kapott.
2016. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

egyszer próbáltam, hátha úgy megissza a tejet, de nem jött be. 16 hónapos volt. kb. 15 hós korától se tej, se tápszer, se kakaó. egyiket sem issza.

tejbegrízként mondjuk imádja a tejet :D de az meg heti 1x van kb. inkább jogurt, túró. reggelire is vizet iszik, mást nem is szokott inni.

2016. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!