Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit eszik, iszik 6 hó körüli...

Mit eszik, iszik 6 hó körüli babátok, vagy miket ettek mikor ennyi idősek voltak?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos koráig anyatejet kapott csak. Már eszik csirke,pulyka-mellet, különféle gyümölcsöket zöldségeket, háztartási kekszet. Nem veszem szigorúan a hozzátáplálási táblázatot, de nagyjából tartjuk magunkat hozzá. A kérdés azért kezdett el foglalkoztatni,mert akikkel szültem, azok gyerekeik téli fagyiznak, krém túróznak, kenő májasos kenyeret esznek, virslit, nyalókát, pukit stb.

2016. márc. 24. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem még a háztartási keksz is kissé korai, mert az cukrot is tartalma, meg glutént is.


De a kenőmájas, téli fagyi pláne korai, én még virslit sem adnék. Sovány húsok oké, de feldolgozottakkal (virsli, felvágott stb) még várnék.


Mennyiszer szopizik még amúgy mindezek mellett?

2016. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jól csinálod. Abszolút felesleges mindenféle ipari hulladékkal tömni a gyereket, csak azért, mert úgy képzelik, szeretik az ilyesmit a kicsik. A gyerekek azt szeretik és preferálják, amihez hozzászoktatják őket. A japán egy éves kölkök macera nélkül megeszik a nyers halat, mert ott az a normális. Virslire, télifagyira később sem lesz szüksége, a tartósítószeren és az adalékanyagokon kívül nem tartalmaz semelyik semmit. Sokkal fontosabb, hogy a zöldségekkel, gyümölcsökkel, húsokkal, teljes értékű szénhidrátokkal megbarátkozzon a pici, totál felesleges elrontani az ízlését az ízfokozókkal turbózott nagyüzemi szeméttel, hogy aztán a végén majd ne egyen meg semmi mást. A szülők kezében van a döntés. Vízivásra is ilyenkor kell szoktatni a gyereket. Mindig megrökönyödök, mikor mondják, hogy nekem könnyű, mert úgy isszák a fiaim a vízet, mintha semmi más nem lenne. No persze. Kis koruk óta kapják, ez a természetes, nem az édes szmötyi. Nálunk az üdítő a bubis víz, azt kérik, ha kívánhatnak, nem a kólát. Mindenki gyereke meginná, ha nem lenne a tévképzet, hogy azért mert gyerek, csak cukrozott rémeket ihat. Ugyanez áll az étkezésre. a legtöbb lurkónak vannak nemszeretem dolgai, ki a spenótot, ki a tököt nem eszi meg és még sorolhtanám a végtelenségig. De az alapokat a szülő rakja le. Egészséges étkezésre a hozzátáplálással együtt kell rászoktatni a gyereket és akkor később sem lesz nagy gond. Aki palacsintán és tejbegrízen neveli fel a kölkét, az ne csodálkozzon, ha később egy paradicsomot sem bír a gyerekébe belediktálni. Persze, kell néha a desszert, meg a nasi, de én eleve nem szoktatnám hozzá ezekhez, hogy aztán a végén semmi értelmeset ne egyen meg. A kulcs a Te kezedben van, hallgass a józan eszedre, hosszútávon Ti jártok majd jobban, abban biztos lehetsz.
2016. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Kisfiam ezeket ette fél éves korban vagy utàna kicsivel: csirkemell,pulykamell,hal, krumpli,répa, alma, banàn, barack, spenót,sóska, paprika, paradicsom, tejtermékként sajt,joghurt,kefìr, gabonafélék: búzapehely,hajdina,köles,zab, rizs.


Semmi mesterséges boltit nem kapott! Plàne édességet.

2016. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, barackot kapott először, utána almát majd krumplit és répát.
2016. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Kislanyom 3,5 hónapos kora óta tápszeres, de nem kezdtem ezért előbb a hozzátáplálást.

7 hónapos korara is még "csak" ott jártunk, hogy:

Alma, körte, krumpli, sütőtök, gesztenye, répa, glutén 7 gabonással, Sinlac.

2016. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 1 étkezést váltottunk ki így 6,5 hónaposan. Kekszet azért kezdtük el,mert a védőnőnk azt mondta,hogy kezdjem el a glutént bevezetni fokozatosan és nem javasolja a baba kekszet,hanem a mezei háztartási kekszet ajánlotta. Egyébként minden a régi kerékvágásban.
2016. márc. 24. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Alma, barack (ez bébiétel nyilván), sütőtök, krumpli, körte és kb ennyi, a tízórai ki van váltva. Ja most kezdtem neki adni 7 gabonás pépet.
2016. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos mindkettő tápszeres volt, ezért korábban kellett kezdenünk a hozzátáplálást. 5 és fél hónaposan kaptak almalevet, 1 héttel később reszelt almát, egy héttel később tápszerrel pürésített, főtt krumplit. Ez volt hat hónap környékén. Húst 8. hónaptól lehet adni (én így tudom), háztartási kekszet meg csak egy hasmenése vírus miatt kapott 1 éves kora után, amúgy még nem adtam volna!
2016. márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, a glutén bevezetésének módja egy kávéskanál liszt, napi egyszer az ételébe. Nem háztartási keksz, aminek minimum a 40%-a cukor. Az nem glutén bevezetés, hanem cukor túladagolás!
2016. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!