Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyire fokozatosan vezettéte...

Mennyire fokozatosan vezettétek be az ételeket? El vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

7 és fél hós.

Mielőtt leszólna valaki tisztázzuk hogy külföldön élünk.


Szöval mennyire tartottátok be azt a "szabályt" hogy 3-4 napig egyfajta ételt kapjon elöszőr csak 1-2 kanàllal...csak délelőtt kapjon újat?


Én próbáltam betartani de kezdem elveszteni a türelmem mert kell ffőzöm a páromnak és magamnak, külön a babának és akkor még főzzek neki 2 félét mert az újból csak keveset ehet.. és hány nap mire 1 új zöldséget meg 1új gyümölcsöt bevezetek. 3-3 minimum szóval minimum 6nap 2db új étel.


A babám evett idáig (csak azt amit itt az orvosok engedtek):

Mangót, almát, körtét, barackot

avokádó, répa, krumpli, borsó, tök, fehér répa

Yoghurt, sajt, zabkása


Van valami amit sürgősen be kéne vezetnem? Folytathatom ráérősen?

Adhatok neki vacsorára újat ( ma a spenótot szeretném de lecsúsztam az ebédről)


2016. márc. 31. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

én végig betartottam, nekem megért ennyi, hogy ne legyen allergiás. én az vagyok, tudom milyen sz@r dolog.

ha vacsorára adod és allergiás rá, akkor nem fogod észrevenni, mert aludni fogsz és sötét lesz, ráadásul holnap dupla annyit adsz, amitől lehet befullad. vagy fáj a hasa, akkor meg éjjel nem alszotok. ez sem éri meg.


de nem értem, hova szeretnél rohanni? miért olyan sietős?

rengeteg ízt eszik már, ezeket tök jól tudod kombinálni! próbálj olyat fpzni magadnak, ami ezekből van, így párolás után neki kiveszed, magadnak meg ízesíted, rántod, stb. akkor nem kell többet pepecselned és talán rá is fogsz érni. esetleg állj át a bébikajára

2016. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre a dupla adag befulladásra nem is gondoltam 😱

Nem rohannék csak attól fèltem hogy más gyümölcs, zöldség vitaminjait meg rostjait is be kellene már juttatni.

De nekem még jobb is ha nem kell annyi mindent adni neki...

Köszönöm a válaszodat 😊

2016. márc. 31. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Na nálunk most volt hasfájás az előbb (fürdés közben/után masszíroztam ki belőle a pukikat) és fél 11-kor evett.

Nagyon nem lennék boldog, ha ez az éjszaka közepén történt volna meg, szeretek aludni (bár ki nem, gondolom te is.)

Allergia meg nem csak hogy kellemetlen, veszélyes is. Még a hasfájás a kisebb gond.


Egyébként amúgy is hasfájós a babám szóval nem mertem 3 nap alatt lerendezni egy ételt sem. Így lassan is haladunk de ez nem verseny, nem ér annyit az egész.

2016. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van...
2016. márc. 31. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!