Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Régebben mért kezdték el a...

Régebben mért kezdték el a hozzátáplálást 3 hónaposan? És mostanra mért tolódott ki fél éves korra? Tényleg annyira rosszat teszünk ha hamarabb kezdjük el?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 4. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást gasztroenterológus javaslatára de visszaköszönt az étel a pelusban. Így meg csak a helyet foglalja a tápszertől, hiszen nem tudja megemészteni, nem szívódik fel belőle a tápanyag, ráadásul csak puffad tőle szegény baba.

Úgyhogy hagytam a fenébe. Kivártam a 6 hónapos kort és már nincs baj.


2 hónaposan almát kaptam egyébként de kisgyermekként is hasfájós voltam még. 3 hónaposan kaptam tejet de megy tőle a hasam egyszerűen nem bírom, a mai napig.


Azóta elég sok kutatás történt, régen úgy csinálták, aztán rájöttek, hogy ez valójában nem jó úgy.

2016. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
azért, mert nem tudtak semmit a babák helyes neveléséről.
2016. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Régebben miért hitték, hogy a terhességi gyomorsavat a magzat haja okozza és most miért nem?


A válasz így talán már érthető, mert a biológiai, táplálkozástudományi és egyéb tudományos kutatások szerencsére egyre alaposabbak és egyre több dologról derül ki, hogy nem jó, vagy hogy jó.


A tudomány a barátod, nem az ellenséged, kérdező! Érted van!

2016. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Régebben senki nem akarta az idot pazarolni a szoptatásra szerintem szegyen is lehetett ha egy anya nem ment kertimunkazni meg allatot etetni gyerekre hivatkozva..a munka vo't az elso.

Persze az orvostudomány sem volt toppon. A 70-es évekig amerikában érzéstelenìtés nelkul műtötték az ujszülötteket mert addig azt hitték nincs fájdalomérzetük...

6 honapos korig nem érett az emesztőrendszerük es csak kinzas az étel.

2016. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
4 hónaposan már simán lehet. Ez a 6 hónap most egy divat.
2016. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az szerintem sem kell a 6 hónapot kőbe vésni. Az is szempont,hogy tápszeres vagy anyatejes babáról van-e szó. Az én fiam kizárólag tápszeres és hasfájós volt. Viszont a speckó tápszertől meg szorulása volt. Minden este szélcsővel jött ki a kaki, így én kereken 4 hónaposan orvosi javaslatra gyümölcslevet adtam neki. Meg is oldotta a gondokat!
2016. ápr. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Abban az időben a nőknek már a baba három hónapos korában vissza kellett menni dolgozni, nem volt lehetőség három évig otthon lenni. De fejlett országokban is jelen van ma is ez a nézet, mai napig csinálják ezt azok az anyák, akiknek az államuk nem támogatja a több éves otthon létet.


Nagyon nagyon régen meg nem volt túl korai hozzátáplálás, pár száz éve ha nem volt teje a nőnek, akkor keresett szoptatós dajkát.

2016. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rettenetesen fejlett orvostudomànyról csak annyit,hogy most kellene harmadikfèleképp csinàlnom a hozzàtàplàlàst... 9éve pl nyilvànos kövezés és kerèkbetörés jàrt azért ha vki lisztet adott a gyereknek 1 éves kor alatt,most meg kötelező bevezetni 6hónapos koràig...(ezt mondta a védőnő,hogy most ez a trend-de azt is hozzàtette,hogy màr ő sem tudja követni,mert kb kétévente vàltozik,hogy mit lehet és mit nem)


A hozzàtàplàlàst muszàlyból kezdték koràbban,anyatejhiàny vagh anya hiàny miatt. Most meg a sok tudomànyos marhasàg befolyàsolja. De szerintem minden baba màs,ìgy van akinek jó a korai hozzàtàplàlàs van akinek nem. Ezt meg csak a gyerek anyja tudja aki vele van egész nap és egész éjjel.

2016. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!