Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Te elkezdenéd 4 hónaposan a...

Te elkezdenéd 4 hónaposan a hozzátáplálást ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyatejes a babám, jövőhéten lesz 12 hetes.

6 hetes kora óta nem kakil csak segítséggel!

Orvos szerint nincs ezzel gond, meg nyugtatott, hogy majd a hozzátáplálás megoldja!

Azt gondoltam, hogy 4 hónaposan elkezdem, hátha javul a helyzet, viszont minél tovább szeretném szoptatni!

Vajon ha csak napi 1x kap majd gyümit vagy főzeléket várható javulás?

Esetleg járt valaki így?


2015. dec. 6. 06:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Haaat. Nem vagyok szakértő. 4 hónap nekem korainak tűnik egy szoptatott babánál. Mindenképpen kikérném az orvos, védőnő véleményét. Lehet egyébként a tápszer is segítene...de az meg milyen már egy szoptatott babánál...
2015. dec. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Meg fogom kerdezni termeszetesen, de a 6 honapos kor meg messze van!:(

Azert napi szinten biztos nem jo "piszkalni" meg ha az orvos megnyugtatott akkor sem!

De ha korai, kerdem en miert vannak bebietelek 4 hos kortol?

2015. dec. 6. 06:48
 3/18 anonim ***** válasza:

Sztem sem jo minden nap piszkalni... ha nincd jobb megoldas akkor kezdd el a hozzatapit, de azert annyit hozzafuznek, hogy anyatejes babanak nem kotelezo minden nap kakilnia...szoval nem kell minden nap piszkalni...

Bebietelek 4 hotol... jo kerdes...de pl en azokat se 4 hosan adnam. Azt hiszem pl pici uveg repa. Azt is kesobb adnam...

2015. dec. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
De miért napi szinten segítetek a kakilásban? Anyatejesnél oké ha csak heti 1 van.
2015. dec. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem kezdeném el. Szoptatott babánál az is normális ha napi többször kakil, de az is ha nem kakil minden nap.

Eleve hagynám, hogy magától kakiljon.

Miért veszed semmibe az orvos szakvéleményét??

2015. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Simán elkezdeném.

Én amúgy is elkezdtem a kislányomnál pedig semmi gond nem volt. Tízórait váltottuk ki, nagyon szívesen ette is.



Amúgy nem kell sem a tápszeres, sem az anyatejes babának mindrnnap kakilni. Ennyire szenved h mindennap piszkálod? Amúgy hozzá is szoknak és vsak még nehezebb lesz neki egyedül kakilni.

2015. dec. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az először adható ételek mind székletfogó hatásúak. Nekünk addig nem volt gond, de a hozzátáplálásnál viszont gond volt.


mi az, hogy csak segítséggel tud kakilni? Miért nem hagyod, hogy maga kakiljon? Szerintem nem kell ebbe beleavatkozni. Anyatejesnél az is elég, ha csak egy héten egyszer kakil.

Próbáld ki, hogy mi van, ha nem piszkálod, szerintem fog ő kakilni magától is.

2015. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Alma, krumpli, répa mind székletfogó.

Még talán az őszibarack...

2015. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sütőtököt lehet adni korán és lazító hatása van viszont lehet akkor se kakilna aznap amikor megeszi és ha rásegítesz mindegy mit evett. Ki kellene próbálni, hogy egy pár napig nem piszkálni. Anyatejes babáknál a heti egy kaki is normális.
2015. dec. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Elkezdeném. Őszibarack, sütőtök székletlazító és adható 4 hónapos kortól.
2015. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!