Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy eves kor utan ha a gyerek...

Egy eves kor utan ha a gyerek tehentejet iszik mennyi idore ra jelentkezhet hasmenes?

Figyelt kérdés
14 hos lanyunkat most szoktatjuk ra a tehentejre orvos javaslatara. 3 napja szinte csak tehentejet kap tapszer helyett (reggeli/esti tapszerben inkabb tej van, 150ml tej + 60ml tapszer, delutani grizt pedig tisztan tejbol fozom). Tegnap es azelott nem volt gond, ma reggel is ugy kapta a tejet ahogy irtam, es most egy fel oraja durva hasmenese volt. Lehet a tejtol vagy ez csak egy veletlen egybeeses?
2016. ápr. 11. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet a tejtől persze...de lehet mástól is...de apránként nem vezetted be? egyből a 150 milit kapta? én úgy kezdtem hogy az első héten 10 milit, második héten 50 milit és csak a harmadik héten váltottam ki a reggeli tápszert vele..
2016. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet véletlen,de lehet a tej is.Viszont én úgy tudom,hogy mikor szoktatni kezdjük a tejhez,akkor az elején a tàpszer legyen a több benne,csak kevés tej,és fokozatosan kell csökkenteni a tápit és növelni a tejet.Az én lányom 15 hós lesz,én is elkezdtem már a tejet bevezetni,de csak az ételeiben.A tejitalt egyenlőre megtartottam natúrban.Próbáld meg csökkenteni a tejet,eés figyeld a tüneteket.A foga nem jön vèletlenül?
2016. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jaj de buta vagyok, hogy az elozmenyt nem irtam! Mar 11 hos kora utan elkeztem szoktatgatni lassan, 10ml, majd 20 es igy tovabb, mar a 90ml tej + 120ml tapszernel tartottunk amikor azt mondta a dr hogy adhatjuk mostmar siman a tejet. En a biztonsag kedveert 150ml-re noveltem a tehentejet egyelore, csak a grizt foztem tisztan tejbol.

Most ahogy emlited a fogzast, ugy vettuk eszre, hogy jonnek a fogai.

2016. ápr. 11. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:
A fogzós széklet elég bűzős.Nem olyan mint az átlag kakinak.Ha ilyen régóta kap tejet,szerintem nem attól volt De lehet,hogy evett valami olyat,ami a tejjel együtt hasmenést eredményezett
2016. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hat eleg buzos volt.
2016. ápr. 11. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
ez esetben nem valószínű hogy a tejtől volt...de ha gondolod, adj most neki 3-4 napig csak tápszert, és figyeld a székletét. Mást nem kapott ami lazít? sütőtök, körte, gyümölcslevek, teák ilyesmi?
2016. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyumolcslevet ivott, barackos-almasat, mast nem.
2016. ápr. 11. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Az még engem is meghajtana tejjel.
2016. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

barack, alma, tej kombó, tökéletes hashajtó


Amúgy, ha a tejtől menne a hasa akkor kb a megivástól számított fél óra múlva jelentkeznének a tünetek.

2016. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azert nem kozvetlenul tej utan kapott gyumolcslevet, kb 4-5 ora kulonbseggel itta a kettot. :)
2016. ápr. 11. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!