Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Négy hónapos baba bébikaján...

Négy hónapos baba bébikaján kívül mit ehet?

Figyelt kérdés
Pl: krumplit összetörve ilyesmit kaphat néha?
2016. máj. 14. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Hát... a hozzátáplálást tápszeres babáknál 4,5 - 5 hónapos korban, anyatejesnél 6 hónapos korban szokás kezdeni, szóval egy 4 hónapos az még inkább szopni vagy tápszert inni szokott.

És a hozzátáplálást előszöt 1-1 ksikanálnyi alamlével kell kezdeni, majd almapürével, és ha ebből megeszik 1 adagnyit (kb 1 alma), akkor lehet a répa, sütőtök, krumpli, barack.


Ha a te 4 hósod már bébikaját eszik, mikor kezdted hozzátáplálni?

2016. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Sinlac, Sinemil, gyümölcs, zöldség, ha elkezded a hozzátáplálást, annak megfelelően. Találsz egy csomó táblázatot a neten...
2016. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én télen kezdtem a hozzátáplálást, volt krumpli, sütőtök, alma. Ezeket ette és én készítettem el neki. A krumplit villával törtem össze, a puhára főzött sütőtököt is, így is pépes lett. Vettem bébiételt én is leginkább barackot, répát és céklát a nitrát tartalma miatt nem mertem főzni neki ezeket.


Nem értem a kérdést, miért ne ehetne saját készítésűt, ha üvegeset adsz neki?

2016. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy pl. krumplit pörkölt zaftal ehet -e.
2016. máj. 14. 21:15
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ugye a pörkölt szaftot csak viccnek szàntad? Az csupa zsír, fűszerek és só.

Mi a héten töltöttük a negyedik hónapunkat és a védőnő tanàcsàra kezdtünk el kóstolgatni almalét. Egyébként 6 hónapos kortól ajànljàk a hozzàtàplàlàst és ilyenkor is csak kóstolgatnak először a babàk.

2016. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 4 hónapos nem ehet pörköltszaftot. Csupa fűszer, az nem jó még neki.

Google-ba beírod: hozzátáplálási táblázat és kiad egy csomót. Ott szépen meg tudod nézni, mit mennyi idős korban javasolnak!

2016. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem miért nem pacal pörivel kezdted! Az enyém imádta!! :)

Viccet félre téve... NEM!

Komoly a kérdés? ? :O

Én 1-1 kis bébi kanál almalével kezdtem. Aztán alma lereszelve és így tovább..

5 hós volt mikor kiváltottunk 1 étkezést. a Tízórait. 5 hónaposan kezdtem a főzelékekkel köztük a krumplival...6 hósan sikerült kiváltani az ebédet. De még olyankor is volt, hogy nem kérte vagy csak 1-2 kanállal evett meg.

Miért kell ezt siettetni? Hogy 4 hósan rögtön krumpli pörkölttel..?? Bőven ráérsz még.. Én ha újra kezdhetném nem is 4 hósan táplálnám hozzá hanem 5,5 6 hósan..

2016. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem el,hogy komolyan gondoltad ezt a pörkölt szaftot...
2016. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez hülyeség, hogy csak akkor jöhet a következő étel, ha megeszik egy almát. Az egyévesem még ma sem enne meg egy egész almát. Gyereke válogatja.


Persze a pörköltszaft a másik véglet, és még nagyobb marhaság. Nem, nem ehet pörköltszaftot. gyümölcsös és zöldséges bébiételeket ehet, amikre rá van írva, hogy 4 hónapos kortól, az mehet. Fokozatosan, kóstoltatva. Krumplipürét is ehet: pici sóval, és anyatejjel vagy tápszerrel, de figyelj rá, hogy megfogja a hasát.

2016. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a hozzátáplálás menetének, rengeteg leírás, táblázat van. Az biztos, hogy a pörköltszaftot nem találod meg a négy honaposnak adható ételek között. Kérdezd a védőnőt, gyerekorvost.
2016. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!